Avatar uživatele
bolak

Uvažuje se už o tom, že by se do rubriky „Počítače a internet“ přidala podsekce „Operační systémy“?

Vzhledem k tomu že nějaký operační systém má na počítači každý a každý den se tu na tohle téma pokládají desítky dotazů, přijde mi docela ujetý že tu tohle téma nemá vlastní rubriku a všechny dotazy okolo operačních systémů se tu hází do šuplíku „ostatní“.

Stejně tak by si tu nějaké místo zasloužily i internetové prohlížeče.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4548 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Obávám se,že by tu bylo za chvíli „přerubrikováno“,a nikdo by se v tom nevyznal.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Veď tá rubrika tam predsa je.
Domů>>Počítače a internet>>Software

Veď doteraz som si myslela:
Operačný systém je Software. tj.Nehmotná súčasť počítača
Ale ak sa mýlim, v tom prípade by som prosila samostatnú rubriku pre Blondýnky :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

led ti odpověděla docela jasně.
Navíc se Odpovědi profilovaly už 2 roky podle provozních poznatků, základního principu Odpovědí a podnětů renomovaných a korektních uživatelů, většinou ze samotných začátků založení.
Je tu 20 sekcí + později doplněná Ankety a zábava. Sekce Počítače a internet má 7 podrubrik, více už má jen jediná Cestování, jen vzhledem k počtu světadílů.
Pro odborné a detailní dotazy funguje nespočet specializovaných webů, kam se také tito tazatelé už řadu let obracejí.
Stejně jako máš právo říci svůj názor, že ti něco připadá ujetý, nemůžeš upírat totéž právo ostatním 11 tisícům registrovaných uživatelů, jimž zase naopak mohou oprávněně připadat ujetý opakované pokusy o individualistické vnucování změn fungujících pravidel.
Zřejmě by neškodilo si od srpna zopáknout v Podmínkách vlastní poslání těchto stránek a možná i nahlédnout v kodexu do odstavce, kde se píše, že připomínky k funcionalitě stránek se mají zásadně zasílat provozovateli a ne je vkládat do otázek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
HDMI

Dobrý nápad.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Já chci rubriku ryby a zpěvné ptactvo.

Vždyť je zde sekce počítače a internet. OS je snad záležitost počítače.
Je to opravdu o nesmrtelnosti chrousta.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

tom004 – V tom případě bych to vrazil k rubrice „Bezpečnost“. Operační systém a bezpečnost, to spolu souvisí – firewally, update, záplaty, a žádná rubrika by se vytvářet nemusela.

Operační systém je operační systém.

před 4548 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

Já, když se ptám na něco kolem počítačů, tak vždycky pár minut přemýšlím, kam to vlastně mám zařadit, když tomu nerozumím. Pak si řeknu, že si to, vy experti, už nějak přeberete, kdybych to náhodou netrefila. Mně by stačila jednotná rubrika „Počítače“. 🙂

před 4548 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Já bych to ani neřešil, nicméně jsem si chtěl dát hlídače na třeba na sítě, aby mi to šlo rovnou do mejlu a nemusel se tím prohrabávat, ale když tak na to koukám, že se tam řeší ukládání fotek na rajče, fejsbuk a podobný věci, tak to si to radši nechám ujít.

před 4548 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek