Zvidatel

Uskuteční se letos někde prodej vyřazených knih z knihoven?

Ve spoustě městech se vždy během letních měsíců vyprodávají vyřazené knihy z knihoven, které prodávají za pár korun – nejčastěji za 10 Kč. Chystá se to i letos, třeba někde ve vašem okolí?
Tady u mě v okolí snad nikde, nejspíš je to tou korona krizí a tím, že byly knihovny několik měsíců uzavřené. Teda alespoň myslím, že se tady nikde ten výprodej nechystá, protože na stránkách knihoven o tom nic není napsáno (většinou každý rok mívají upozornění), v jedné jsem se byl ptát a říkali, že letos nebude.

Odpovědi
Kelt

Tak v mnoha městech jsou biblioboxy , kde můžeš najít některé knihy, kterých se lidé zbavují. A je to zadarmo. Někde je to na nádraží, někde na náměstí. Včera jsem já odnesl dvě plné tašky knih do biblioboxu. A v knihovnách se dají některé knihy koupit , je třeba se tam zeptat.

da ny

U nás jsou na chodbě, před dveřmi do knihovny regály.
Na nich jsou vyřazené knihy, po celý rok a zdarma.