Avatar uživatele
anonym

Urad prace Ridicsky prukaz CE

Dobry den,muze UP zaplatit coby rekvalifikace ridicsky prukaz sk.CE?Pokud ano co je potreba dolozit dekuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, BENYTA před 5025 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
1popelka1

Podle http://www.na­sepenize.cz/rek­valifikace-kdo-ma-na-ni-narok-a-za-jakych-podminek-6958 máte v rámci rekvalifikace od úřadu práce nárok udělat si ŘP sk. C a E

Pro zařazení do rekvalifikačního kurzu není podmínkou určitá doba evidence na úřadu práce. Úřad práce nemá povinnost rekvalifikaci nabídnout, záleží jen na posouzení úřednice, jestli je pro vás rekvalifikace vhodná a jaká konkrétní.

Celou rekvalifikaci za vás hradí stát, a to včetně nákladů na dopravu a stravného. Maximum, které vám ale stát zaplatí, je 1000 korun na den.

Ještě před zahájením rekvalifikačního kurzu musíte podepsat písemnou dohodu o rekvalifikaci.

Úřady práce nemusí zveřejňovat seznamy rekvalifikačních kurzů. Přesto to většina z nich dělá, a to jak na internetu, tak na nástěnkách úřadu práce.

Další otázky a odpovědi najdete na stejné stránce.
Rekvalifikační kurzy pro uchazeče o zaměstnání se zákl. vzděláním a s vyučením např.:
http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:lIs­qNW9yK1YJ:por­tal.mpsv.cz/sz/lo­cal/ln_info/rek­valifikace/rek­valifikacni_kur­zy__pro_uchaze­ce_o_zamestna­ni_se_zakladnim_vzde­lanim.doc+m%C5%AF­%C5%BEe+%C3%BA%C5%­99ad+pr%C3%A1ce+za­platit+rekvali­fikace+%C5%99i­di%C4%8Dsk%C3%BD+pr%C5%AF­kaz+sk.CE%3F&cd=2&­hl=cs&ct=clnk&gl=cz

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
člověk

hlavně nemáte na to právní nárok
je to individualní,podle kvalifikace uchazeče a hlavně podle jednotlivých okresu ,jaká je velká nezaměstnanost se přidělují peníze na rekvalifikaci,také podle požadavků na tyto profese
takže,někde vám umožní a někde ani Ň
abyste však mohl dělat řidiče profesionála,musíte mít takzvaný profesní průkaz řidiče zpovolání,a ten je mnohdy dražší

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Astan

Ano, měl jsem před časem podobnou zkušenost s ÚP. Chtěli po mě, abych písemně doložil příslib budoucího zaměstnavatele, že mě vezmou. Což ale (jak bylo řečeno výše) je totálně nelogické. Pár spedičních firem jsem oslovil, ale odpověď nedostal žádnou… 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BENYTA

Zde vám napíši jen svou zkušenost.
Jakoukoli rekvalifikaci zprostředkují,tzn­.i zaplatí,po­kud si předem seženete místo,kde jí uplatníte.Tak jsem se jim snažila vysvětlit,že na mě nikde nebudou čekat,než rekvalifikaci dokončím.Myslím,že by to mělo týkat i ŘP.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek