Urad prace Ridicsky prukaz CE

Dobry den,muze UP zaplatit coby rekvalifikace ridicsky prukaz sk.CE?Pokud ano co je potreba dolozit dekuji.

Nejlepší odpověď
1popelka1

Podle http://www.na­sepenize.cz/rek­valifikace-kdo-ma-na-ni-narok-a-za-jakych-podminek-6958 máte v rámci rekvalifikace od úřadu práce nárok udělat si ŘP sk. C a E

Pro zařazení do rekvalifikačního kurzu není podmínkou určitá doba evidence na úřadu práce. Úřad práce nemá povinnost rekvalifikaci nabídnout, záleží jen na posouzení úřednice, jestli je pro vás rekvalifikace vhodná a jaká konkrétní.

Celou rekvalifikaci za vás hradí stát, a to včetně nákladů na dopravu a stravného. Maximum, které vám ale stát zaplatí, je 1000 korun na den.

Ještě před zahájením rekvalifikačního kurzu musíte podepsat písemnou dohodu o rekvalifikaci.

Úřady práce nemusí zveřejňovat seznamy rekvalifikačních kurzů. Přesto to většina z nich dělá, a to jak na internetu, tak na nástěnkách úřadu práce.

Další otázky a odpovědi najdete na stejné stránce.
Rekvalifikační kurzy pro uchazeče o zaměstnání se zákl. vzděláním a s vyučením např.:
http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:lIs­qNW9yK1YJ:por­tal.mpsv.cz/sz/lo­cal/ln_info/rek­valifikace/rek­valifikacni_kur­zy__pro_uchaze­ce_o_zamestna­ni_se_zakladnim_vzde­lanim.doc+m%C5%AF­%C5%BEe+%C3%BA%C5%­99ad+pr%C3%A1ce+za­platit+rekvali­fikace+%C5%99i­di%C4%8Dsk%C3%BD+pr%C5%AF­kaz+sk.CE%3F&cd=2&­hl=cs&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
člověk

hlavně nemáte na to právní nárok
je to individualní,podle kvalifikace uchazeče a hlavně podle jednotlivých okresu ,jaká je velká nezaměstnanost se přidělují peníze na rekvalifikaci,také podle požadavků na tyto profese
takže,někde vám umožní a někde ani Ň
abyste však mohl dělat řidiče profesionála,musíte mít takzvaný profesní průkaz řidiče zpovolání,a ten je mnohdy dražší

Astan

Ano, měl jsem před časem podobnou zkušenost s ÚP. Chtěli po mě, abych písemně doložil příslib budoucího zaměstnavatele, že mě vezmou. Což ale (jak bylo řečeno výše) je totálně nelogické. Pár spedičních firem jsem oslovil, ale odpověď nedostal žádnou… 🙂

BENYTA

Zde vám napíši jen svou zkušenost.
Jakoukoli rekvalifikaci zprostředkují,tzn­.i zaplatí,po­kud si předem seženete místo,kde jí uplatníte.Tak jsem se jim snažila vysvětlit,že na mě nikde nebudou čekat,než rekvalifikaci dokončím.Myslím,že by to mělo týkat i ŘP.