leporela22

Jak na rekvalifikační kurz?

Dobrý den tet jsem rok pracoval ve firmě jako živnostník pod švýcarskou firmou takže vyučení je ani nezajímalo ale tet se nevyhnutelně blíží konec a já budu muset dělat něco jiného a chtěl jsem si udělat rekvalifikační kurz jenomže já mám furt živnostenský list tak to bych musel pozastavit a potom se přihlásit na pracák a hned můžu žádat o rekvalifikační kurz nebo musim čekat nějakou dobu ? A další otázka když kurz trvá 3 měsíce můžu mezi tím i dělat nebo nemůžu mít žádný příjem myslim jako brigády nebo tak něco ,zase 3 měsíce bez přímu to není jen tak.
To já mám vybraný obor co bych chtěl za rekvalifikaci

Nejlepší odpověď
anonym

No, hlavně pokud bys chodil na rekvalifikaci, neměl bys už moc času na brigády, když jsi vedený na pracáku, oni sami ti nabízí rekvalifikace, ale to jsou samý takový blbosti k ničemu, údržba městské zeleně – to jako jak máš zametat listí na podzim, nebp kurz na pc pro začátečníky, lepší je třeba ta rekvalifikace účetní, nebo vysokozdvižný vozík, můžeš si udělat i papíry na náklaďák, dokonce ti slíbí i profesák, ane nesplní, takže je to na nic, to je takovej dar-nedar, trvá to různě, některý třeba jen 80 hodin, nebo 120 hodin, třeba ošetřovatelka a když chodíš na rekvalifikaci, dostáváš za to peníze, proplácí ti jízdné, i lístky na jídlo, …jsou i jiné kurzy, musíš hledat a jak je to s penězi ti napíše někdo jiný, v tom se nevyznám

Další odpovědi
da ny

Existuje též možnost vybrat si rekvalifikační kurz, dle vlastního výběru. Vypsat žádost na PÚ (vhodně odůvodnit), postoupí se ke schválení na kraj ( u nás chebskému a sokolovskému „okresu"i varákům se schvaluje v Karlových Varech).
Někdy požadují příslib zaměstnání od budoucího zaměstnavatele (takový uchazeč může mít "vyšší šance“ k zařazení do RK, ale není nutnou podmínkou.

Pokud je to již mimo finanční podpůrčí dobu, uhradí za Vás PÚ rekvalifikační kurz, nedostáváte však již žádné peníze ani příspěvek na jízdné (to jen u kurzu, který Vám PÚ sám nabídne/odešle). Uhrazeno státem však stále máte ZP.
Vše je závislé také na finančních možnostech daného PÚ.
Někdo je zařazen i po 2 – 3 měsících od zaevidování, jiný po roce, 2 nebo vůbec…

Doplňuji:
Známá však při jí vybrané rekvalifikaci pobírala ID. Proto nedostávala žádný finanční příspěvek na jízdné či stravné (do 50 jen 6 měsíců souběžně s důchodem). jinak tedy zřejmě platí, co uvádí Samba :D