Zvědavý

Umí Kim Chong-un anglicky?

On sám se prezentuje že ano. Studoval ve Švýcarsku. Nicméně na dnešní schůzi s Trumpem to tak moc nevypadalo. Díky.

Nejlepší odpověď
marci1

Anglicky „do jisté míry“. 🙂 Spíše německy. Studoval ve Švýcarsku a naučil se do jisté míry i anglicky a francouzsky. 🙂

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kim_%C4%8Cong-un

Další odpovědi
Edison

Politologové, novináři, pozorovatelé… tvrděj, že spíš ne, nebo jen základní fráze. S Trumpetistou z voka do voka si toho moc neřekl, ale moc bych ho nepodceňoval. Já bych řekl, že umí víc, než základní společenské fráze. Nakonec.. ke sledování světového dění s vědomím, že na to musí prostě nějak reagovat by byl příliš krátkozraký… A to on zase nejni… To, že je to zmetek ještě neznamená, že je hlupák.

led

Diplomatický Protokol neuvádza angličtinu ako povinný jazyk. Každý používa vlastný jazyk a služby oficiálneho tlmočníka.
Použitie jazyku svojho diplomatického proťajšku, alebo iného spoločného jazyku sa používa (ak niektorý z účastníkov tento jazyk ovláda) pri rozhovoroch medzi 4 očami ak sú vylúčení z rozhovoru aj ostatní účastníci, včetne tlmočníkov.
Tiež som niekedy pri práci používala tlmočníka, robí sa to aj z dôvodov získania času na premysleníe si odpovede. Klasická finta, ktorú používa veľa ľudí.

Kelt

A proč by nemohl umět. Možná zná pár frází a pozdravů a to mu stačí. Kolik jazyků umí Trump? Američané umí jeden jazyk.

autacek

Stejně pošetilá otázka, jako jestli umí Trump korejsky. I kdyby uměl, protokol a vůbec hrdost vám nedovolí hovořit jazykem „nepřítele“.

Ušel ventil

Za co jsi bronzový ?
To si najde na Wiki malé děcko .

Edison

Mimochodem… amíci se hojně učej zejména španělsky a francouzsky. Ale určitě ne kvůli evropanům, žáno… 😁

led

zabudli ste na ruštinu 🙂