peterd108

Uměli byste si představit žít mimo systém?

Odmalička jsme zvyklí chodit do školky, školy a potom do práce a vydělávat peníze na živobytí. Dokázali byste si představit život mimo tento systém?

Nejlepší odpověď
Drap

U nás ne. ČR je příliš malá na takový způsob. Úplně bez systému to neni možné. Kdo by tě naučil základní věci a dovednosti? Už i rodina je systém.

Další odpovědi
Edison

Několik takových JEDINCŮ se na světě najde. V zásad je ale nutno si říct, kde je hranice „systému“, neb jak píše Drap, i rodina je systém. Kmen je systém. Přesto žijí na světě kmeny, které o nás vůbec nic netušili, dokud tam nepřišli alespoň dokumentaristi (a měli to těžký). Nicméně… každá jednotka je přinejmenším závislá na tom, co jí její OKOLÍ dovolí.

ivzez

Což o představu, tu bych měla.
Ale že by se mi do toho chtělo?
To zas ne. (–:

klob1

Ano. Tací i jsou, jen se o nich nemluví, nebo raději neví. Popř. nesmí mluvit. Bylo by to narušení. Tak jedině musí platit Zdryv. pojištění, nic jiného. A poku by ten člověk byl úplně utajený, tak na to nikdo nepříjde, že tak žijí. Také je to otázky Svobody člověka, jak vezme svůj život za své. jenže na to tu Svobodu moc lidí nemá, takže musí dupat, jak je nařízeno. Tedy pokud o takovém člověku se ví. pokud by nikdo nevěděl, tak není podřízen systému.

Kepler

Představit si ho dovedu, ale ne v moderních společenstvích. Aby se občan uživil, nejdřív se musí něco naučit, pak pracuje, dostane za to oběživo a po práci může mít legraci. Mnoho lidí po celém světě ale ještě žije systémem vypěstuj, ulov, sněz a vyměšuj. Někdy si říkám, jestli takoví lidé nejsou spokojenější.

Edison

Keplere, jsou… A je to statisticky prokázáno. Jde o to, že to jsou lidé, kteří potřebují málo až nic a za cokoli navíc jsou šťastní… Koukni se na „vyspělé“ pidlivizace: Honíme se za mamonem, neumíme přežít z mála (mimochodem jedna z věcí, proč vymřeme) a jsme vzteklí kvůli kdejaký nesmyslný kravině.

Kepler

Koukám, že sis taky oblíbil slovo „pidlivizace“. Nemáš náhodou nějakou zkurvenou práci?

Edison

Tak v rámci multikulti obohacování je nutno přijímat jazyk nejrůznějších allienů, žejo… 😁 Práce… sám mám málo… 😁 (zaplať bůh)… 😁