Avatar uživatele
Registrovaný

Umějí zpěváci zpívat?

Zajímajo by mě, jestli v těch klipech, co putují Youtubem, zní zpěvákův hlas, nebo jestli to prostě namluvil a pak to někdo upravil do zpěvu?
Např. jsem se koukal na Maroon5 live a po třech minutách jsem to vypnul, jelikož mi to opravdu drásalo uši. To samé(i když teda trochu lepši) je John Newmann. Prostě ty písničky zněj tak hezky, a pak když se podiváte na živý záznam, tak to váš názor vyvrátí. Používají tady zpěvácí upravené nahrávky a ty potom publikují, nebo je to jejich čistý hlas a na koncetrech mají prostě "smůlu"?
P.S klidně pište i slovní odpovědi, anketu jsem vytvořil pro ty, co nemají čas na sáhodlouhé odpovědi.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

čistý hlas,možná nepatrně poupravený

Jak kdo. Existují dnes nástroje, které (zvláště při nahrávání) umožňují dorovnávat tónovou výšku tam, kde to zcela neladí. Do jisté míry to lze i naživo, ale to je dost problematické - neřekl bych, že se to moc používá (tím se samozřejmě nikdo chlubit nebude). Pak je tu další věc, že zpívat na koncertě naživo je o dost jiný pocit. Člověk se slyší dost jinak, než když zpívá sám - ne všichni tohle zvládají.


Avatar uživatele
Pokročilý

na koncetrech mají "smůlu"

Nemohu si pomoct, ale moderní (pop) písničky na mě působí falešně, nepřirozeně. Nenacházím jedinou chybku v tónu a jakoby se nic nepozměnilo, když se opakuje refrén. S jistotou mohu napsat, že zpívat uměl Ronnie James Dio. I živé koncerty zvládal s lehkostí, aniž by se dusil jako většina zpěváků. Zkrátka uměl pracovat s hlasem.
*na koncertech mají "smůlu" a něco mi šeptá, že i ve studiu. Proto využívají úprav. Doufám, že nepatrně.


Avatar uživatele
Registrovaný

čistý hlas,možná nepatrně poupravený

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

ptáč

Třeba taková Rihana, zpívat umí, hlas ovládá, ale zní jako 12ti letý školák. Spousta českých zpěváků neumí zpívat, proto volí sborový zpěv.

Avatar uživatele
Bronzový

xxx3

"neumí zpívat, proto volí sborový zpěv"? Vždyť to je přece nesmysl. Sborové zpívání je úplně jiný způsob zpěvu a ROZHODNĚ v něm neplatí, že zpěváci nemusí umět zpívat.

 

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 807
Zlatý annas 672
Zlatý briketka10 653
Zlatý quentos 536
Zlatý marci1 498
Zlatý Drap 480
Zlatý bolak 356
Zlatý led 354
Zlatý hanulka11 271
Zlatý gecco 240

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.