jackhammer86

Můžu mít problém, jestliže jsem předčasně ukončil brigádu na DPP?

Zdravím, asi před pár měsíci jsem šel na brigádu (DPP).
Po nějaký době mě začal vedoucí buzerovat, tak jsem mu den před šichtou řek, že druhý den nejdu do práce, že mě to nebaví a je mi zle a že jsem unaven.
A pak jsem už do té práce nešel a oni už přestali nabízet směny, otázka je, je nutné vystavit výpověď písemně na DPP a muže z toho být nějaký průšvih, že jsem se na to vykašlal? Dik

Odpovědi
Rokio

Já když končím na brigádě předčasně, tak to oznámím zásadně pár dní předem, nejdříve udělám všechnu práci, kterou jsem neudělal a odchod oznámím všem svým nadřízeným. Samozřejmě se slušně omluvím.

Tvůj způsob odchodu byl nezodpovědný a ukázal tvoji nezralost.

Nicméně, pokud pracuješ na dobu určitou, můžeš odejít z práce z jakéhokoliv důvodu i bezudání důvodu.

ivzez

Rokio nemá tak docela pravdu.

Já naopak doporučuji končit v co možná nejkratší době,
neoznamovat nic zbytečně dopředu.

Např. ve zkušební době nejlépe ze dne na den → na konci pracovní směny
předat nadřízenému písemné zrušení pracovního poměru ve zkušební době.

Je to prakticky jedna z mála možností, jak se vyhnout případné šikaně
nebo mobingu, jež po oznámení záměru skončit poměrně často následují.

___

Výše uvedené ale nemění nic na tom, že je potřeba
všechny (nejen) pracovně právní vztahy řádně ukončit.

Napište výpověď a zaměstnavateli ji zašlete poštou.
Výpovědní doba činí 15 dnů.

Po řádném ukončení DPP můžete klidně podepsat
prohlášení k dani z příjmu u nového zaměstnavatele.

Podpis platí do konce kalendářního roku nebo do konce zaměstnání.
Dokud platí jeden podpis, nemůžete podepsat další prohlášení.

_______

Doplňuji: Výpověď se DÁVÁ.
Vystavuje se např. potvrzení.