jendysek

Brigáda-může být pracovní doba dle mé potřeby?

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat jestli, když si najdu nějakou brigádu tak jestli můžu třeba kdyby mě ta práce přestala za 14 dní bavit tak jestli mi zaměstnavatel může zaplatit ty hodiny, které byly odpracovány za těch 14 dní nebo s edělá výplata až po měsíci?

Díky, za odpověď

Odpovědi
Kelt

Zažil jsem situaci, že zaměstnavatel pár brigádníků vyhodil ještě v průběhu brigády, my ostatní jsme pracovali. Totiž dva se flákali, snad hráli karty a další je upozorňoval, kdy přichází kontrola. Tak je odhalili. A to co udělali, dostali zaplaceno. No a peníze dostaneš v řádném termínu. Za to, co jsi udělal. Taky ti může hned první den dát peníze na ruku a říct, že ti dává 1000 Kč, ale ať tam už druhý den nejdeš.

elkon

Vše má svá pravidla a těmi je potřeba se řídit. Zeptej se zaměstnavatele, jistě je vše ve smlouvě popsáno.

Edison

Pracovní doba je dle dohody. To je celý.