majdule

Chci ukončit DPP. Píše se klasicky výpověď jako u ukončení HPP?

Nejlepší odpověď
Fidel

Můžete tuto smlouvu vypovědět kdykoliv a z jakéhokoliv důvodu. Když to hodíte na papír, je to lepší.

Další odpovědi
standa

Když vezmete do ruky zákoník práce (§ 75, § 77), tak zde nenaleznete žádné konkrétní ustanovení o způsobu ukončení DPP.

Předpokládám, že v dohodě nemáte uvedeno jakým způsobem by měl být ukončen tento smluvní vztah.

V takovém případě bych místo zákoníku práce vzal do hrsti rozum a zaměstnavateli bych napsal jednoduché oznámení o tom, že smluvní vztah založený Dohodou o provedení práce ze dne XY jednostranně ukončujete ke dni YZ.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast3.aspx