Avatar uživatele
hapiky

Udělej to, co udělat musíš! Je to dobrá, pochybná či hloupá rada?

Připadá mě to jako : Nedělej to co chceš, dělej to, co udělat musíš…

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, aliendrone, Complex před 1940 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Palpatine

To záleží na situaci a okolnostech.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Pokud něco OPRAVDU MUSÍŠ udělat, tak to prostě udělej. Divil by ses, kolik lidí NECHÁPE tak triviální věc a přemýšlí (ztrácí čas) nad tím, jak neudělat to, co udělat tak jako tak MUSÍ. :)

Myslím, že je to tím, že lidé ne dost dobře chápou rozdíl mezi MUSÍM a MĚL BYCH. Inu ROZHODOVÁNÍ – absolutně nejvrcholovější disciplína lidského života! :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Já to chápu jako nabádání k tomu, abys konal podle svého vědomí i svědomí.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Moje otázka.

„Domníváte se, že v životě si pojmy "chci“, „mohu“, „musím“ ne/překážejí, nebo se vzájemně ne/kříží?"

Domníváte se, že v životě si pojmy „chci“, „mohu“, „musím“ ne/překážejí, nebo se vzájemně ne/kříží?

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/domnivate-se-ze-v-zivote-si-pojmy-chci-mohu-musim-ne-prekazeji-nebo-se-vzajemne-ne-krizi

Při rozhodování by měl pomoci tzv. Descartův diagram? Více v otázce.

Vycházím z toho, že je rozdíl, když něco chci udělat, nebo mám pocit, že to musím udělat.

Proto záleží na přístupu. Chci to udělat – působí na člověka pozitivně, musím to udělat, – často vyvolává stres.

Vždy máme na výběr, i když někdy se ptáme, zda to tak či onak může být. Co je pro nás lvýhodnější.

Třeba chci zhubnout, protože se oblečení zmenšilo, nezní lépe to lépe,, když jde víc o dobrovolnost, než když si řeknu musím zhubnout, tedy přinucení … Snad i pocitově je lepší, když něco chci … než když se do toho nutím sama nebo někdo jiný

Často jde o rozhodování, je třeba mít schopnost jasně rozlišovat.

Něco chci, ale nemělal bych to udělat. Něco nechci, ale musím to udělat. . Něco bych měla udělat, , ale nechce se mi… Je několik možností …

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Já to vnímám jako Kepler → jako nabádání
k jednání podle svého svědomí.

S tímto obratem se setkávám např. v případě, že ten, kdo je použije,
z nějakého důvodu nesouhlasí s tím, co ten druhý míní udělat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Je to reakce tázaného, který buď nezná odpověď, nebo nechce do tvého rozhodnutí zasahovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek