hapiky

Udělej to, co udělat musíš! Je to dobrá, pochybná či hloupá rada?

Připadá mě to jako : Nedělej to co chceš, dělej to, co udělat musíš…

Nejlepší odpověď
Palpatine

To záleží na situaci a okolnostech.

Další odpovědi
aliendrone

Pokud něco OPRAVDU MUSÍŠ udělat, tak to prostě udělej. Divil by ses, kolik lidí NECHÁPE tak triviální věc a přemýšlí (ztrácí čas) nad tím, jak neudělat to, co udělat tak jako tak MUSÍ. :)

Myslím, že je to tím, že lidé ne dost dobře chápou rozdíl mezi MUSÍM a MĚL BYCH. Inu ROZHODOVÁNÍ – absolutně nejvrcholovější disciplína lidského života! :)

Kepler

Já to chápu jako nabádání k tomu, abys konal podle svého vědomí i svědomí.

annas

Moje otázka.

„Domníváte se, že v životě si pojmy "chci“, „mohu“, „musím“ ne/překážejí, nebo se vzájemně ne/kříží?"

Domníváte se, že v životě si pojmy „chci“, „mohu“, „musím“ ne/překážejí, nebo se vzájemně ne/kříží?

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/domnivate-se-ze-v-zivote-si-pojmy-chci-mohu-musim-ne-prekazeji-nebo-se-vzajemne-ne-krizi

Při rozhodování by měl pomoci tzv. Descartův diagram? Více v otázce.

Vycházím z toho, že je rozdíl, když něco chci udělat, nebo mám pocit, že to musím udělat.

Proto záleží na přístupu. Chci to udělat – působí na člověka pozitivně, musím to udělat, – často vyvolává stres.

Vždy máme na výběr, i když někdy se ptáme, zda to tak či onak může být. Co je pro nás lvýhodnější.

Třeba chci zhubnout, protože se oblečení zmenšilo, nezní lépe to lépe,, když jde víc o dobrovolnost, než když si řeknu musím zhubnout, tedy přinucení … Snad i pocitově je lepší, když něco chci … než když se do toho nutím sama nebo někdo jiný

Často jde o rozhodování, je třeba mít schopnost jasně rozlišovat.

Něco chci, ale nemělal bych to udělat. Něco nechci, ale musím to udělat. . Něco bych měla udělat, , ale nechce se mi… Je několik možností …

ivzez

Já to vnímám jako Kepler → jako nabádání
k jednání podle svého svědomí.

S tímto obratem se setkávám např. v případě, že ten, kdo je použije,
z nějakého důvodu nesouhlasí s tím, co ten druhý míní udělat.

elkon

Je to reakce tázaného, který buď nezná odpověď, nebo nechce do tvého rozhodnutí zasahovat.