Avatar uživatele
dust8

U kterých bank funguje vkladomat i pro Fio platební kartu?

Čtu např. že u ČS či KB funguje pro vklad pouze karta dané banky a u FIO banky jsou vkladomaty pouze ve velkých městech.
Rád bych nyní kolem 9váte večer někdo vložil peníze na účet a hned je mohl použít a nečekat na zítřek, kdy bych si mohl jít na pobočku vložit.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1086 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
UPhelp

Taky Airbank má vkladomaty. Ale u všech bank, které mají vkladomat, je možné nahrát peníze jen, když máš účet u té banky, jejíž vkladomat cheš použít. Tzn., že pokud máš Fio, tak si můžeš nahrát peníze pouze přes fio bankomat/vkladomat. Snad jen ČS má vkladomaty, u kterých je možné nahrávat peníze, i na cizí banku (zřejmě za poplatek). Sice píšeš, že to není možné, ale mně se zdá, že je. Jen je tam podmínka, že musíš mít jejich kartu a poplatek je asi 80 Kč. Ovšem musíš být jejich klientem (abys mohl nahrát peníze na jiné účty), takže to je ti asi k ničemu, když máš Fio.

Já myslím, že všechny vkladomaty jsou pouze ve městech (a Fio je má navíc vždy v uzavřených prostorách, které se večer uzavírají – to je asi to jediné, co mě na téhle bance štve. Nechápu, proč musí mít všechny bankomaty někde uvnitř, kde je otevírací doba, když ostatní banky mají bankomaty normálně i venku). Nevím jak to myslíš s „velkými“ městy, u nás je taky Fio vkladomat a je to hodně malé město.
Jiná varianta je pouze zajít přímo do banky a nahrát peníze takto (ale v devět večer určo ne). Tak jsem to dělal často než Fio zřídila vkladomaty.
Nezbývá než jít v jinou dobu nebo si to vyřešit nějak jinak. Tak, aby ti peníze chodily na účet, aby sis je často nevybíral, když si je pak chceš zase nahrát na účet..

Upravil/a: UPhelp

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
xiperio

Každá banka to má jen u svých bankomatů. FIO je na nic. Raifansenka je nejlepší. Všecko zdarma a výběry ve světě zdarma. vše bez podmínek A vkladové má otevřeny 24/7.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Pepa25

UPHelp: většina bankomatů Fio Banky je dostupná nonstop, v uzavřených prostorách (např. vetibuly metra, administrtivní budovy) je to spíš výjimka.

před 1086 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
UPhelp

V některých jiných městech možná, ale tady u nás ani v okolí ne. V našem městě jsou 2 bankomaty, jeden v prodejně Albert, další přímo v budově Fio banky (ta zavírá už v pět večer). Obě mají uzavírací dobu. Totéž asi ve dvou nejbližších městech.
Přiznám se, že nevím, jak je to jinde, ale tady v okolí tomu tak je. A dostupný nonstop není ani jeden. Ale já až tak často nevybírám a navíc má Fio 1+ výběrů měsičně zdarma, takže nejčastěji vybírám z ČSOB, která má dobře dostupné bankomaty na hodně místech.

Jo a vlastně to není jediná věc, která mě na Fio štve. :D Ještě to, že si člověk může z jejich bankomatů vybrat jen částky, které jsou buď v řadách tisícovek nebo pětistovek (nevydává žádné stovky ani dvoustovky).

před 1086 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Všechny bankomaty v budově banky (v zádveří pobočky) jsou přístupné na kartu nonstop! Zde si to můžete zkontrolovat: https://www.fi­o.cz/o-nas/kontakty a někdy to zkuste, je to velmi jednoduché (jen protáhnete kartu a jste v zádveří) a je to bezpečnější, než vybírat přímo na ulici.

před 1085 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
UPhelp

Aha, to jsem nevěděl. Zkusím, díky. :)

před 1085 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
UPhelp

Vlastně vím o jednom městě v okolí, které mělo jeden fio bankomat venku, ale asi před rokem nebo dvěma ho přemstili do vnitřních prostor pobočky (opravdu nevím proč, je to podle mě zbytečnost a hloupost mít bankomat přímo v bance. Obzvlášť když je to jediný bankomat té banky ve městě). Jinak v okolních městech nemám fakt žádný nonstop dostupný fiobankomat.

před 1086 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek