MartGrin

Jaké máte zkušenosti s Fio bankou nebo bankou CREDITAS?

Chci si u jedné z těchto bank založit běžný účet pro OSVČ, a po porovnání jejich sazebníků mi přijdou skoro stejné. Proto by mě zajímalo, jaké s nimi máte osobní zkušenosti?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ano, mám, byť nejsem OSVČ. Obě mají srovnatelné a výhodné podmínky. Fio je zavedenější, má více poboček a levné platby na Slovensko, kde mají pobočku. Creditas má lepší úroky na spoření a obecně docela dobrý kurzovní lístek. Pokud nepotřebuješ úvěr, jsou obě daleko lepší něž kterákoliv z velkých bank.

Další odpovědi
anonym

Zde je pěkné srovnání Fio, Mbank a Creditac běžných účtů … je vhodné srovnání hledat u nestranných zdrojů, a domnívám se že měsec.cz mezi ne patří:

https://www.me­sec.cz/produk­ty/osobni-ucty/porovnani/?vy­brane%5B%5D=167­6&vybrane%5B%5D=193­9&vybrane%5B%5D=235­7&porovnat=Po­rovnat+vybrané

Pokud jsi spíše konzervativní uživatel a nevadí ti že mobilní aplikace FIO neumí odemykání otiskem prstu, neumí google pay či apple pay platby pomocí mobilního telefonu, že fio banka nikde nemá ani jeden vkladomat ale peníze se musí vkládat předáním paní pokladní na pobočce v časově velmi omezené pracovní době, pak žádné jiné nedostatky jejich běžný účet nejspíš ani nemá. Naopak mají docela výhodné kurzy pokud nakupuješ kartou často v zhraničních obchodech, kde se plati dolary či eury. S jinými bankami tě tyhle zahraniční nákupy kvůli méně výhodným kurzům stojí o něco málo víc. (tady už se ale stejně formuje konkurence v podobě služby REVOLUT, která má ty kurzy pro zahraniční nákupy ještě daleko výhodnější než kterákoliv česká banka, takže tohle je jen taková malá přednost – jak se říká „jednooký mezi slepými“ králem)

DoTazatel

Mám fiobanku a zkušenosti dobré, ale OSVČ nejsem, tak nemůžu takhle hodnotit a doporučovat. Ale myslím, že nabízejí výhodný podnikatelský účet a taky něajké možnosti investování (přímo skrze banku). Pochopitelně samotné vedení účtu je bez poplatků.

Lepší je si to zjistit přímo u nich, přečíst na jejich stránkách, napsat jim a ještě líp zajít na pobočku osobně. :)