U kterého stroje se musel naftový motor startovat benzínovým?

=============­==============
… a představte si, že i traktorů Škoda 30 byl pomocný benzinový startovací motůrek.

http://www.you­tube.com/watch?v=9qNY32l­7OuA

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

DT-54, DT 55, DT-75, STALINEC 80 a 100. Číslo udávalo výkon v HP. Všechny měly benzinový startovací motorek s ručním startováním, ten potom nastartoval dieselmotor.Star­tovací motorek měl převodovku s I. a II.stupněm, a ruční páku spojky.Za velkého mrazu protočil dieselmotor na jedničku, pak přeřadil na dvojku, a při vyšších otáčkách motor naskočil.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Dozer

Další odpovědi
dudu

Takto se startoval např. pásový traktor DT 54 dodávaný SSSR. Byl vyráběn v milionových sériích a leckde pracuje dodnes.

cukrar

barbakane, ano, pamatuji jak jsme startovali mnohokrát „déťák“, pokud se podařilo nastartovat benzinový motor. Roztočil se velký motor na jedničku, pak na dvojku..
Chvilku to trvalo, nežli se to člověk naučil.

honza19hk

déťáky, a většina staré ruské techniky.

Kepler

Nejen traktory – pásáky, taky buldozery.