dust8

U kryoterapie dochází k uvolnění svalového napětí a postupně mizí i dlouhodobá bolest kloubů a svalů. To myslí natrvalo?

To jako někdo kdo pár let chodí třeba o berlích a bere prášky na bolest kloubů se může „spravit“ pobytem či pobyty u kryoterapie? Myšleno spíše jako jestli pokud to zabere, tak jestli pokud člověk je pak již přirozeně aktivní a nepřetěžuje klouby ani nelenoší, tak jestli vydrží dlouhodobě či trvale bez těch bolestí co měl předtím?

Zdroj: https://www.mraz­leci.cz/kryote­rapie/kryokomo­ra/
Zhruba v půlce stránky jsou účinky kryoterapie na zdraví, tak je to jeden z nich. Je jich celkem dost. ;)

Otázka volně inspirována touto: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdyz-vstupuji-do-kryokomory-o-teplote-absolutni-nula-tak-pohyb-veskerych-castic-nastava-hned-pri-mym-vstupu-do-prostor

Odpovědi
anonym

je to jako se všemi podobnými komerčními projekty, které se snaží tvářit jako součást medicíny a které sází mnohem více na falešný marketing než na skutečné věděcké studie, které by pozitivní efekt alespoň statisticky doložily.

FDA (americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv) k tomu vydal prohlášení ve kterém tvrdí, že „mnohé z údajných přínosů nemohou být prokázány a neexistují dostatečné důkazy na podporu tvrzení, že kryoterapie skutečně pomáhá tělu způsobem, který je provozovateli inzerován.“. Jinými slovy dávají od toho ruce pryč a údajné pozitivní účinky označují de facto jen za marketingové balamutění. Berte to tedy s VELKOU rezervou. Spíš je to zážitek než skutečná léčebná procedura …