Avatar uživatele
Zlatý

Když vstupuji do kryokomory o teplotě absolutní nula, tak pohyb veškerých částic nastává hned při mým vstupu do prostor?

Anebo mám po uzavření dveří komory ještě nějakej čas si je zpět otevřít a odejít?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Absolutní nuly sice nelze dosáhnout, ale ano. Už při otevření dveří se začne prostor komory ohřívat. Jak dlouho bys tam vydržel v pohybu si netroufám odhadnout, ale mám obavy, že bys skončil jako ten Terminátor vykoupaný v tekutém dusíku.


Avatar uživatele
Bronzový

Super dotaz! Jinak jak píše Kepler. To by mělo podobný konec jako T-1000 z Terminátora 2, když se dostal do kontaktu s tekutým dusíkem. Ale on to pak rozdejchal, když se do toho dostala láva (no film je trochu pohádka, ale budiž.)
Myslím, že bys musel okamžitě pryč pokud bys tam skočil. Něco jako skok tam a skok vem absolutně hned, protože absolutní nula z tebe brzo udělá absolutní ledovou sochu? Asi tak si myslím, že to bude.

U kryoterapie je to asi takhle:

V šatně si odložíte do spodního prádla, případně se převlečete do šortek a tílka (dámy). Také odložíte hodinky a kovové ozdoby. Před vstupem do kryokomory vás vybavíme vším potřebným – čelenkou, rouškou, rukavicemi, obuví a příp. i ponožkami.

Nejdřív vstoupíte do předkomory, kde je teplota cca -60 až -80 °C. V této místnosti si vaše tělo po dobu 30 sekund zvyká na suchý chlad. Po rozsvícení zeleného světla nad vnitřními dveřmi můžete přejít do hlavní komory.

Přejdete do hlavní komory a zavřete za sebou dveře. Vhodná je klidná chůze podél stěn, případně pomalé dřepy. Nad vnitřními dveřmi zobrazuje displej zbývající čas do konce procedury.

Po uplynutí zvoleného času (můžete i kdykoliv v průběhu procedury) odcházíte stejnými vnitřními dveřmi do předkomory a následně ven vstupními dveřmi. Odložíte ochranné pomůcky a přejdete do cvičebny.

Následuje rozehřátí organismu na cvičebních strojích, jde jen o lehké cvičení. Pro optimální působení terapie cvičte alespoň aspoň 5 minut, dojde k účinnějšímu rozproudění oběhového systému.

Zdroj: https://www.mrazleci.cz/…

Jak vydíš má to svoje pravidla. ;)


Avatar uživatele
Stříbrný

Nevím, jaký bys musel mít oblek. Při absolutní nule ustává pohyb všech částic, takže pochybuji, že dokázal se vůbec hýbat, natož otevřít dveře. Nevím, při jaké nejnižší teplotě byl přítomen člověk, třeba ve speciálním obleku.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

Tak rychle jako Terminátor bys tam asi neztuhl, přece jenom bys byl v plynném prostředí, kde je přestup tepla podstatně pomalejší než v kapalině. Ale psa, který by se tam vyčůral, bys musel ukopnout.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 4189
Zlatý Kepler 1912
Zlatý Drap 1700
Zlatý quentos 1572
Zlatý mosoj 1516
Zlatý led 931
Zlatý marci1 925
Zlatý Lamalam 717
Zlatý gecco 709
Zlatý ivzez 660

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.