zjentek

Tuší někdo, proč by Marťané nemohli mít eurobankovky?

..tak proč českej premiér tvrdí, že bez eura v evropě budeme vypadat jako marťani?
Já si v ČR jako marťan připadám, a také mám stoeurovku ..takže jako co tím chtěl básník říct? ;q

Nejlepší odpověď
led

Tuším, „proč by marťané nemohli mít eurobankovky“ právě dnes…
V čase ich poslednej návštevy, ktorú opísal H.G.Wels, ešte Euro nejestvovalo.
V súčasnosti riešia otázku vytapetovania ich kozmických lodí, ale najvyššia Rada rozhodla počkať až na zánik meny a potom vidlami zozbierať neplatné bankovky a použiť na tapetovanie. Tento zámer má veľký význam pre marťansko-pozemské vzťahy.
1 – marťania prídu lacno k moderným tapetám
2 – pozemšťania sa nízkorozpočtovo zbavia ekologicky závadného papiera z bankoviek, na jeho recykláciu by museli vynaložiť obrovské prostriedky novej celosvetovej meny – drachmy.
Já to tušila…,
keď nahliadla som do Marťanovej mysle,
keď videla som výjavy …
i začali sa budiť národy
a štrngotali kľúče, mince
a zneli slová
„Nad EU sa blýska, eurá divo bijú,
zastavme ich bratia i sestry…
a mor ho, hoj mor ho,
kdos kradmou rukou mi siahol na majetok,
čo i tam ich život dáš,
voľ mať v kešeni,
ako nemať nič…“

Další odpovědi
setapouch

Protoze to jsou inteligentni bytosti :)

arygnoc

marťania sú béčka, veď nemajú ani homeopatiu, homosexualitu, astrológiu, politiku, výživových poradcov, finančných poradcov, agentov s teplou vodou, tesco, životné minimum, stranu zelených, lov veľrýb, daňové priznanie, zákaz fajčenia na zastávkach, push-up, súťaže miss, náboženstvo, rokenrol, farmeramu, reklamu, nudu, fronty kdekoľvek, depresie, neochotné predavačky, prepálené tuky, bankrot, … – načo by im, preboha, boli eurobankovky?

😉

ale:
keďže sa jedná o otázku s politickým podtextom:
česi nie sú marťania.
prečo nemôžu mať eurobankovky?

ponúka sa mnoho odpovedí, ani jedna čechom (nie ani tak ľuďom, ale štátu, politikom) nelichotí.

😉

Minas

Mají již dost věcí, proč by nemohli? :)

Zdroj: PČP

lexx

protože papírová platidla jsou znakem zaostalosti ekonomiky, hospodářství…vys­pělé civilizace obchodují barterem (zboží za zboží nebo službu) nebo mají superkomunismus a pracují zadarmo, vše potřebné je jim přiděleno, bezplatně, i nás to čeká, tak za 100 let vývoje…
Premiér ČR nemá vzdělání v oboru finance ani praxi, zkušenosti. Figurka do počtu.

Pepa25

Reaguji na doplnění: Sobotka neřekl, že bez eura budeme vypadat jako marťani, ale že POKUD TEĎ ZAČNEME VYJEDNÁVAT o trvalé vyjímce na euro budeme vypadat jako marťani. Vidíš ten rozdíl? Teď má EU úplně jiné starosti než kdy ČR přijme euro a nikdo ani po nás nechce, aby to bylo někdy v dohledné době … Návrh Fialy, na který Sobotka reagoval, byl jen takový výstřel do vzduchu (pozor, ODS ještě existuje) …