Rokio

Trpím antisemitismem nebo xenofobií, když mám Židy rád?

Židé jsou inteligentní, vzdělaný a bohatý národ. Jsou podle mě skoro elitou.

Odpovědi
dubraro

Nikoliv. Pokud je tomu tak jak píšeš (otázka je, jak dobře Židy znáš), pak se tomu říká filosemitismus.

Kelt

Já se učím třeba hebrejsky, protože mne zajímá jazyk. Stejně tak anglicky, německy, španělsky a pod. Ale ne kvůli lidem, ale abych si mohl číst v daném jazyce. A na národnosti mi nezáleží.

elkon

Zřejmě jsi nepochopil, co ty dva výrazy znamenají.

_Bůh_

Těžko takto generalizovat. Spousta Židů již jen z pohledu statistiky nutně trpí demencí či se jedná o sexuální devianty. Pokud máte takové lidi rád, pak prosím.

zjentek

Nechápu, jak můžeš mít rád někoho, kdo nemá rád VŮBEC NIKOHO. 🤦‍♂️