Viktorie II.

To, že „někdo“ odstraní mojí otázku, neznamená, že jistý člověk je moudrý, spíše naopak. Mám pravdu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Otázky se zde skrývají z mnoha příčin, ale s moudrostí to nemá nic společného. Dokonce bych tvrdil, že to platí i v případě, že skrytí bylo oprávněné. Moudrý člověk si řekne: „proč bych se tím měl zabývat, to přece práce admina“. Finito.

Další odpovědi
dudu

Stále se ještě najdou lidé, kteří se usilují poučit jedince neznající pravopis jakož i pletoucí si demokracii s anarchií. Více po Tobě nikdo nežádá.
Vulgarity, urážky, hrubé nebo nevhodné chování.
Chybně formulovaný nebo nesrozumitelný příspěvek.
Spam, reklama, obtěžující příspěvek.
Plagiátorství, porušení autorských práv.
Nelegální obsah, odkaz na nelegální obsah (porušující platné zákony).
Opakující se příspěvek, duplicitní příspěvek.
Zadání úlohy, domácího úkolu, soutěžní otázky (jiné probíhající soutěže).
Ostatní porušení pravidel serveru nebo kodexu uživatele.
Jiné (důvod zašlete administrátorovi na e-mail info@odpovedi.cz)

Cvrčák

Ano, a ten nejmoudřejší se nad tím nepozastavuje.

aliendrone

Mně se to nějak nezdá. Vím, že annas s quentosem otázky běžně opravují (mají k tomu moderátorská oprávnění), ale jde zpravidla o gramatickou úpravu. Pokud Vaše otázka byla napsána tak, jak je předložená níže v diskuzi, pochybuji o tom, že byla odstraněna jimi s uvedením důvodu „Vulgarity…“.

Faktem je, že SKRÝT otázku zde může prakticky kdokoliv ze zlatých a dost možná i stříbrných uživatelů (nwm, nikdy jsem žádnou otázku nenapráskal/ne­využil možnost jejího skrytí). A mám SILNÉ podezření, že JSOU zde tací, kteří toho účelově využívají. Důkaz pochopitelně mít nemohu, ale až zde budete déle a zorientujete se lépe „odkud vítr fouká“, praští Vás to do očí stejně, jako mě. :)

Když jsem zde začínal já, panovala tu mnohem přísnější a dusnější atmosféra, tehdejší admin se skrytými otázkami VŮBEC nezabýval, prostě ZMIZELY navždy a nikdo neřešil, zda-li oprávněně či „cochcárensky“. Dnes se otázky nezřídka (po předchozím NEOPRÁVNĚNÉM či jinak neodůvodnitelném skrytí) VRACEJÍ a v tom vidím VELKÝ POSUN KUPŘEDU oproti doslova „šílené minulosti“.

Situace byla tak „úchylná“, že jsme se s Keplerem snažili na to poukázat a upozornit admina, jenže se nám nedostalo podpory od ostatních uživatelů. Věc se nakonec vyřešila „sama od sebe“, když paní ivzez přestala tento web navštěvovat.

Pochopte, paní ivzez byla inteligentní a veškeré naše vzájemné názorové rozdíly jí nevadily tak, jako spíš „svéráz mého kulturního projevu“, což (se domnívám) byla hlavní příčina skrývání otázek. Na to jsem ale zvyklý, že způsob jak se prezentuji mnohým doslova VADÍ a působí na ně jako červený hadr na býka. Mé příspěvky mizely jak na běžícím páse. A venkoncem musím přiznat, že bráno STRIKTNĚ s ohledem na uživetelský kodex tohoto webu, tak většina skrytí byla oprávněná. (vulgarity, urážky) ;) :D :D

Také zvažte, že ke skrytí mohlo dojít NEÚMYSLNĚ, popřípadě z nepochopení. Pamatuji situaci, kdy mě uživatel dudu skryl můj příspěvěk (nebo otázku), jakkoliv byla NAPROSTO VPOŘÁDKU (v souladu s kodexem – tenkrát bylo ještě možné vidět KDO otázku skryl). Což jsem mu na revanš následně „vkydl“ někde jinde (a myslel jsem, že je vyřízeno fifty-fifty), jenže víte jak… On se zabejčil, já okamžitě taktéž (nenechám si přeci „kálet na hlavu“) a byla z toho DLOUHÁ , řeněme „emotivní diskuze“. Přitom ve skutečnosti šlo o naprostou bezvýznamnou bejkárnu, jenže stane se, no. Navzdory tomu jsme nakonec časem tak nějak našli modus vivendi (to víte, dědkové – pokud nejsou úplní idioti – se nakonec vždycky nějak dohodnou, život je zkrátka naučil).

Dokonce mi jednou quentos „opravil“ příspěvek tak, že pozměnil jeho SMYSL. Já proti opravování nic nemám, NAOPAK, jsem rád, když mi mé češtinářské blundry zkorigují (nikdo nechce vypadat jako ještě větší blb, než ve skutečnosti je [myslím] ;) :D), ale tohle byla již chyba (jsem si téměř jistý, že plynula z nepochopení mého příspěvku) a já IHNED přirozeně pištěl jak protržený. I TO SE MŮŽE STÁT.

Shrnutí – zvážil bych výše uvedené, především to v DRUHÉM ODSTAVCI! Tudíž ozvat se (pokud se cítíte poškozena) JE V POŘÁDKU, ale přistupoval bych k tomu v intencích Keplerovy odpovědi (tedy „když nejde o život, jde…“ víte o co, že jo?), tedy pokud si ji správně vykládám. ;) :D :D

led

Nie, nemáte pravdu.
Je škoda, ak je odstránený príspevok, ktorý priamo ukazuje na urážlivé konanie svojho autora.
Aj keď sa nedivím, že niekomu vo vašom prípade prešla trpezlivosť. Vaše správanie pod pláštikom internetovej anonymity je často na úrovni pubertálneho návštevníka pohostinstva najnižšej kategórie. Aj vo vami reklamovanom príspevku ste sa urážlivo vyjadrovali k niektorým odpovedajúcim užívateľom. Tak zjavne adminovi alebo niektorému užívateľovi nedalo a zablokoval váš postpubertálny príspevok.

Za predpokladu, že ide o príspevok, ktorý skrátene zverejňujete v diskusii, je škoda, že ste nepriznali aj vaše urážlivé texty voči ďalším dvom užívateľom.
Skúste sa zamyslieť nad vašim slovníkom a vyjadrovaním.

S úctou… Led

da ny

Nemáte.
Záleží na pohnutce, důvodu které ho k tomu vedou.
Slovo moudrý je pro uživatele Odpovědi.cz příliš silný výraz. ;D

nyjono

Odstranění otázky nemá s moudrostí nic společného.
Je to jen věc názoru.
Zkus přeformulovat, omezit vykřičníky a položit znovu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Viktorie II.

Keplere, očekávám Váš druhý názor!

Kepler

Nerozumím. Jaký druhý názor?

Viktorie II.

„Dokonce bych tvrdil, že to platí i v případě, že skrytí bylo oprávněné. “

Kepler

Myslel jsem to tak, jak jsem napsal. Jinými slovy: proč bych se měl angažovat ve věcech, které se mě netýkají? Dělat ze sebe bonzáka a pracovat pro admina?

Viktorie II.

Příspěvek smazán administrátorem.

annas

Viktorie II.,

  1. Opravila jsem vám otázku s předložkou „oproti“, která má ráz knižní, ale nechala jsem ji, jen jsem opravila pád, který jste uvedla špatně. K tomu se nehlásíte.
  2. Vykřičník s otazníkem se používají u ironické otázky, nadsázky, v komiksech a neformální korespondenci, u řečnické otázky a při výkříku.

Viktorie II.

Co že jste ještě, mimo vykřičník, opravila u příspěvku: Co musím a nemusím udělat, když chci dát notebook do továrního nastavení?!

JežíšKristus

Ananas: V první řadě se otazník s vykřičníkem používá v případě, kdy je na otázku kladen důraz. Že zde vytahujete minoritní použití, jako jsou komiksy, jen vypovídá o Vaší mentální vyspělosti.
Raději zde už otázky neopravujte, zcela očividně zde pouze způsobujete problémy a zbytečné diskuse.

annas

Tam, kde je Caracas, muž jméno Pedro žil, prodával ananas … Ten, kdo jí ananas denně, udrží zlobu stranou …

Dochy

Otazník s vykřičníkem jsem opravdu neviděl nikde použít pro zdůraznění otázky. Domnívám se, že v tomto má annas pravdu. Já (bez toho abych byl v ČJ nějak extrémně vzdělán) otazník s vykřičníkem používám zhruba v těch významech, jaké popsala – zejména v ironii a příp. řečnické otázce (ironické 😉

JežíšKristus

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

JežíšKristus>>> Nejsem natolik genderově/mul­tikulti/etc. progresivní, jak si dnešní doba žádá a stále mám dvojí metr. Dokonce svého času jsem si udržel úroveň při jednání s paní ivzez (když jsem si dovolil trochu osobnější [nikoliv závadný!] přístup, proti čemuž se ohradila a já se IHNED omluvil a přešel na čistě formálně-společenskou úroveň vzájemné komunikace). Tím chci říci, že si vůbec neberu servítky (když na to přijde), jenže jde podle mne o to tak nějak „neztratit glanc“, pokud jde o komunikaci s dámou.
Jedna věc je „vy3,14čovat“ chlapa v knajpě u piva, jiná věc je v diskuzi dámu dehonestovat tvým způsobem (ananas). Když už to tedy MUSÍ být, tak to jde i JINAK. Vím, že se doba mění a vyžaduje „nové přístupy“, ale nemyslíš, že NĚKTERÉ „staré způsoby“ hodí zachovat? ;)

BTW – měl bych dostat BANána za to, že s annas dobře vycházím? (snad mě nikdo nepodezřívá, že bych „měl rád“ KOHOKOLIV s vyjímkou MĚ samotného, nejkrásnějšího, nejskvělejšího, nejúžasnějšího etc.) ;) :D