Altair-AC

To láska opravdu takhle mění lidi?

Mám/měl jsem kamaráda ,který byl v pohodě a bavili jsme se od první třídy až do devate.Ted jsme každý na jiné SŠ a on si našel holku ,ale tu si našel ještě na zakladce ,ale asi až poslední měsíc školy .On se úplně změnil : nechodí už s náma vůbec ven ,i když mu napíšeme ,a je pořád jen s ní ,je na ní asi závislý ,protože je to jeho první .O životních událostech s náma taky nemluví a vidím to tak ,že až mu dá kopačky ( a to se na 95% stane ,jelikož je mu 15) tak se bude chtít zase zkamarádit a já asi už nebudu chtít ,když na nás kašlal. .S tou holkou ani nechodí na stejnou školu ,a moc se nevidí ,takže tam není žádná větší naděje na permanentní vztah.Drive měl rád sprosté rappery ,ale pote ,co se stal zadaným ,je nesnáší .To holky opravdu takhle mění kluky (ba jinak)? Nebo je to individuální? …Předem děkuji

Doplňuji to ivzez : A kdo myslíš ,že s tím negativním začal? No přece on .Musí to mýt negativní dopad,možná po čase bych mu dal šanci,musí si ale uvědomit,že kašlat na kamarády by se nemělo,i když je zamilovaný…

Nejlepší odpověď
annas

To, jak se chová váš kamarád, bývá u první zamilovanost i časté. Hormony působí tak, že mozek přestává vnímat všem kolem sebe, chlapec se upne jen na svou dívku. Všechno ostatní je zkreslené., jako by neexistovalo.

Chce s dívkou trávit všechen volný čas, oba zřejmě omezují styk s kamarády, nevěnují se třeba učení, svým koníčkům.

Je to ale nesmysl. Oba si měli uvědomit,, že by se neměli kamarádů stranit. Pro nové známé, nezapomínat na staré …

Většinou první zamilovat odezní. Přece 15 roků není na společný život, oba nejsou nic, pokud jde o budoucnost. Zřejmě jde o „chemii“, první zamilovanost , oba jsou jako smyslů zbavení …

Až se vy zamilujete, možná se budete chovat stejně. Každý je jinak nastavený … Nechte tomu volný průběh …

Další odpovědi
Kepler

Neměl bys být na svého kamaráda tak tvrdý, to bys nevěřil čeho všeho je zamilovaný puberťák schopen udělat. Ano, i zabít se. Kam láska přichází, tam rozum odchází. Však ho to za pár let přejde, neměl bys ho odsuzovat.

Danina65

Jestli máš/nemáš kamaráda, to přece záleží i na tobě. Pro mě slovo kamarád znamená, že ho beru takového, jaký je a moc nezáleží na tom, že momentálně se nechová tak, jak by v mých očích měl. Právě proto je kamarádství na světě, ne? Aby až mu ta jeho dá kopačky se měl kde vybulet a pořádně ti vysvětlit, jak moc velká slepice to byla. Ostatně, co kdyby to bylo obráceně? Až se to stane tobě, a zamiluješ se, budeš na tom možná stejně.

ivzez

Já tedy vidím negativní dopad, ale jinde.
Dobrý kamarád by svému kamarádovi
dívku i vztah přál, neplánoval by, jak se
kamarádovi „odvděčí“ poté, co vztah skončí.

_______

Reakce na doplnění otázky:

Ne, s tím negativním nezačal ten, kdo se zamiloval,
a proto chce co nejvíce času trávit se svou dívkou.

S tím negativním začal ten, kdo pro vztah svého
kamaráda nemá pochopení, kdo mu nedokáže být
kamarádem, přestože teď má méně času.

Dobrý kamarád zvládne i určitou nepřízeň
a stojí za svým kamarádem dál.

Je mi líto, ale já to vidím takto.

jirka F

Když je člověk zamilovaný je schopný udělat vše a ano i se zabít jak píše Kepler,ale kamarády by určitě opouštět neměl kvůli holce to je sobectví a lhostejnost vůči jeho kamarádům.

Kelt

Ano, i to patří k životu. První lásky, poznání někoho jiného, vytváření vztahů, potom jdou kamarádi na chvíli bokem. Za nějakou dobu budeš na jeho místě a uvědomíš si, že nejsi sám, ale budete dva.

zjentek

Ad Kelt: třeba mu ta kámošova baba vůbec nedá a bude prd, a ne dva!