Rosie007

Nenávidim přítele mé babičk…Co mám dělat???

Babička si našla asi před půl rokem přítele ,,Jardu" a já ho nenávidim proto , že babičku hrozbě změnil. K babičce jsem jezdila každym rokem na víkendy ve školnim roce a o prázdninách jsem k ní na měsíc klidně i navíc a byla jsem apokojená. Ale teď jsem přijela a už chci domů protože je tady on. Strašně mě to štve protože tady u babičky se mi strašně líbí a kvůli němu už k babičce nechci jezdit. Co mám dělat???

Nejlepší odpověď
anonym

To ti tak vadí, že nemáš babičku jen sama pro sebe? Uvědom si, že babička má také právo na svůj život a nemůžeš po ní chtít aby žila jen pro tebe nebo v očekávání na dobu, kterou s ní chceš trávit. Ber to tak, že si můžeš užít víc legrace když je u babičky další člověk. Může tě to jenom obohatit, jistě je to člověk, který něco už prožil a mnoho toho umí, může tě spoustu věcí naučit. Navíc- i babička s novým přítelem ztrácí svoje soukromí když přijedeš a jistě jim to nevadí, tak to zkus brát i z jiného pohledu. Nechovej se jako sobecká, žárlivá princezna a nepřipravuj se zbytečně o pěkné chvíle, které spolu můžete prožít.

Další odpovědi
venkovan

Zajdi s Jardou na pivo a dejte řeč.

baghira

I babičky mají právo na osobní život. Respektuj to.

Drap

I babička má právo na své štěstí a pohodu. Ty se musíš buď přizpůsobit, nebo tam nejezdit.Volba je na tobě.

bolak

Musíš nám sdělit, jakým odporným způsobem babičku změnil, že ho tak nenávidíš.
Babička už nesedí skrčená na v koutě na židli, nekouká pět dní v kuse do zdi, a nečeká na víkend, až se u ní konečně ukážeš? Konečně chodí ven mezi lidi? Je šťastná? Začala žít?

Jestli je takhle moc zkažená, tak už jí není pomoci, jedině snad že by ses pokusila Jardu svést. Když se to povede, mohlo by to babičku dostat zpátky do náruče katatonie a jak se říká, do smrti dobrý.
Doplňuji:
http://www.you­tube.com/watch?v=TAX­zGkzj5E8

Damiana

Tohle je hodně sobecký přístup. Babička není tvůj majetek, má právo na svůj život. Mám za to, že tvá nenávist není vůči Jardovi jako takovému, ale vadí ti prostě ten fakt, že babička někoho má. Jestli máš babičku opravdu ráda a dobře ji znáš, tak jistě uznáš, že to nebude zase tak špatný chlapík. Myslíš, že by si začala s nějakým vyvrhelem? Pak také pochop, že není babiččinou povinností ti dělat společnost a podřizovat se tvým manýrům. Jsi její vnučka, ale také host. A podle toho by ses u nich měla chovat. Tví rodiče (nevím, čí z nich je to matka) se s jejím přítelem evidentně „srovnali“ klidněji, tak zkus vycházet i z jejich chování. Jestli pro tebe babička byla jedinou a nejvíce blízkou osobou, je to sice dost složité na „překousnutí“, ale časy se mění a jestli ji máš opravdu ráda, budeš jí přát to, že není sama. Víš, jak by jí bylo smutno? Ty přece časem také budeš mít svůj život a jistě by ti vadilo, kdyby tě někdo omezoval a přivlastňoval si tě. Zachovej se dospěle, nedělej naschvály a možná budeš mít nového, příjemného známého. Dej Jardovi šanci. Nemůže přece za to, že má rád tvou babičku – a ona má určitě dost lásky pro oba z vás.

Promluv si o tomhle s rodiči ,a nejlepší rovnou s babičkou;)