Kazatel

Těší Vás, že máme, pod vedením guru Babiše, kvalitu života lepší než v USA? Nebo tomu také tak úplně nevěříte?

https://www.no­vinky.cz/ekono­mika/clanek/v-kvalite-zivota-je-cr-na-24-miste-ze-149-zemi-40296850

Nejlepší odpověď
Dochy

Otázka je zavádějící. Jde o dlouhodobý vývoj a tak dlouho Babiš ve vládě není (i když nějaký vliv už má dost dlouho). A v mnohém je u nás skutečné lépe než v USA. Například u nás většinou netlučeme ani nestřílíme černochy. Černoši u nás nestřílí bělochy. Zdravotní péče je u nás výrazně dostupnější než v USA. Pokud máš restauraci, je hodně pravděpodobné že Tě u nás neodsoudí za to že je káva horká. Pokud podnikáš, je pravděpodobné že Tě neodsoudí za to že si zákaznice u Tebe zlomila nohu poté co zakopla o vlastní dítě.

Další odpovědi
Edison

A co s tím má společného Bureš? Ani v tom článku nic takového nepíší. Dokonce i on sám v projevech opakovaně říká, že to je zásluhou občanů a říká to i náš skvělý prezident Zeman.

anonym

Tohle jsou všechno jen statistiky a průměry, v rámci ČR se ta kvalita života liží doslova město od města, úplně jiná je v Praze a jiná v třeba v Ústí nad Labem. K podobným statistikám, které to všechno jen bezhlavě průměrují a nuance vyhladí do triviálního zevšeobecněného závěru mám docela despekt 🙂

Herjulfson

Hodnotí se mnoho kritérií… Je otázkou jak by každý z nás vnímal důležitost toho či onoho. Pokud je Norsko první, jsem rád, že na tom nejsme stejně, protože o Barnevernet opravdu nestojím. Co se zlepšení přístupu ke vzdělání týká, ano super. Má to, ale také jeden háček. Syn letos končil na základce a překvapivě všichhni šli studovat nějakou školu s maturitou. Za pár let se tak dočkáme zhoršení v průzkumu, a to v oblasti dostupnosti kvalitních řemeslníků a služeb. Už dnes to za moc nestojí, čož teprve za takovým deset let. Samozřejmě otázkou je tedy zda i tato věc je v kritériích. Z mého pohledu potřebujem jen čtyři základní kritéria, která by mne zajímala, a to sice:
zdravotní péče – celkem dobrý krom péče o seniory
bezpečnost – dorý, nenechat se ukolébat, že jinde je to hořší (jinde také lepší)
vzdělání – předevší lidé ve státní správě by měli rozumnět, alespoň tomu co dělají. Osobní zkušenos mě však přesvědčila, že oni tam chodí do práce, a to ještě velmi často jen díky tomu, že jim ten flek někdo dohodil.
a poslední aby nám úřady neházely klacky pod nohy (myslím třeba stavební řízení, ale to je také otázka legislavní, čili spíše politická).
Doplnění
Jak píše Dochy k soudům v USA bych si dovolil pro pobavení doplnit takovou top troku případů týkajících se odškodnění, které jsem četl cca pře pěti lety.

  1. Vysoudila odškodné, když si zlomila nohu na mokré podlaze v restaraci. Nutno dodat, že ji před tím chrstla sklenici s vodou majiteli do ksichtu.
  2. Vysoudila odškodné, když si zlomila nohu po vypadnutí z okna resturace. Nutno dodat, že utíkala bez platcení oknem na toaletách.
  3. To je vítěz – vysoudil odškodné jeden mega $ a nový vůz, když havaroval se svým obytńákem na dálnici. Opustil místo řidiče a šel si do zadu uvařit kafe. V návodu nebylo uvedeno, že to nesmí dělat…

zjentek

Finančně volnější než za bariše to v republice nikdy nebylo. Hraničí až s anarchií, co si dnes mnoho subjektů, včetně podnikatelských, dovolí. Celá situace paradoxně vytváří dojem dobré kvality života. Z „přemíry svobody“ pak každý remcá, všichni chtějí při žraní mlaskat. Je to naše přirozenost, tak remcejme a těšme se z nadbytku. Nebo je snad dneska někdo, komu po konzumní stránce něco chybí? Plat 34 litrů průměr, energie za tento průměr volně dostupné, důchodci, maminky- pohoda, voda čistá a zdravá, nadmíra potravin užitá jako hnojivo či jinak, lékařská péče za hubana (díky zdrav. systému), doprava, infrastruktura kvete jak plíseň ve vlhkých podmínkách, jen se není kde BAVIT, to je fakt, ale tento jev nám plně vynahradí hrady, zámky a další bohaté dědictví historie, když dneska projekty pro smysluplné využití ani za bariše ještě stále neumíme a zase nám tím zůstává až neuvěřitelné množství fin. prostředků, které pak z rozmaru vynaložíme na chodníčky a stezky pro pejsky, cyklisty a podobné, protože jsme TAK ZHÝČKANÍ, že vlastní chodníček či cestičku už si prakticky nedokážeme vyšlapat. A to nedejbože bychom cestou narazili na klíšťátko, fuj!

Kryšpín

V matičce Praze zcela jistě.