Avatar uživatele
Valef

Teče mi olej z motoru, i když nedávno mi známej měnil olej + ol. filtr. Nevíte, co by to mohlo být?

Známej automechank mi u auta měnil olej + olej. filtr. Když jsem dojel domů (cca po 10ti km) se mi rozsvítila kontrolka a pode mnou byla louže a za mnou stopa. Nevíte prosím vás co by to mohlo být? Když jsem se podíval na motor, tak byl filtr celej od oleje..

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Bičiště před 2260 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kodl67

Nejspíš nedotažený olej.filtr

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Utáhnout filtr, dolejt ojel a známýho mechanika držkou vyrejžovat tu asfaltku!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bičiště

Pokud jde olej ven přes filtr,tak ten není pořádně dotažený,taky mohl být nasazen přes závit. Ještě by se mohlo stát, že olej teče ven skrze nedostatečně dotažený výpustný šroub nebo na výpustný šroub zapomněl dát mechanik těsnící podložku. V tom případě by byl ale filtr čistý.Podle popisu, bych to viděl na nedotažený filtr. I filtr má své gumové těsnění,jestliže to našrouboval bez toho těsnění tak olejové čerpadlo tlačí olej ven. Provizorně jde filtr utáhnout i ručně, ale spíše se bez pomůcky na utahování filtru neobejdeš. Ještě k výpustnému šroubu na spodku motoru – moderní auta mají výpustný šroub natolik přesný, že tam ani těsnící (hliníková) podložka být nemusí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Podívej se, odkud teče. Na dálku to určít nelze.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Buď rád že to dopadlo takto !!!! Známý automechanik samozřejmě paragony nedává, že.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Valef

nemůže to být třeba že je tam toho oleje moc?

před 2260 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Nemůže.

před 2260 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek