Valef

Teče mi olej z motoru, i když nedávno mi známej měnil olej + ol. filtr. Nevíte, co by to mohlo být?

Známej automechank mi u auta měnil olej + olej. filtr. Když jsem dojel domů (cca po 10ti km) se mi rozsvítila kontrolka a pode mnou byla louže a za mnou stopa. Nevíte prosím vás co by to mohlo být? Když jsem se podíval na motor, tak byl filtr celej od oleje..

Nejlepší odpověď
kodl67

Nejspíš nedotažený olej.filtr

Další odpovědi
zjentek

Utáhnout filtr, dolejt ojel a známýho mechanika držkou vyrejžovat tu asfaltku!

Bičiště

Pokud jde olej ven přes filtr,tak ten není pořádně dotažený,taky mohl být nasazen přes závit. Ještě by se mohlo stát, že olej teče ven skrze nedostatečně dotažený výpustný šroub nebo na výpustný šroub zapomněl dát mechanik těsnící podložku. V tom případě by byl ale filtr čistý.Podle popisu, bych to viděl na nedotažený filtr. I filtr má své gumové těsnění,jestliže to našrouboval bez toho těsnění tak olejové čerpadlo tlačí olej ven. Provizorně jde filtr utáhnout i ručně, ale spíše se bez pomůcky na utahování filtru neobejdeš. Ještě k výpustnému šroubu na spodku motoru – moderní auta mají výpustný šroub natolik přesný, že tam ani těsnící (hliníková) podložka být nemusí.

Hlada

Podívej se, odkud teče. Na dálku to určít nelze.

mosoj

Buď rád že to dopadlo takto !!!! Známý automechanik samozřejmě paragony nedává, že.

Valef

nemůže to být třeba že je tam toho oleje moc?

mosoj

Nemůže.