hapiky

Teče ještě řeka naděje pro lidstvo, nebo už její pramen vyschl?

Samozřejmě obrazně řečeno.

Nejlepší odpověď
annas

Naděje umírá pro člověka jako poslední. Je to křesťanská ctnost, stejně jako víra a láska. " Víra – nechytí mě, naděje – pustí mě, láska – dostanu milost! Jan Sobotka

https://books­.google.cz/bo­oks?id=aIVJDltCBGgC&pg­=PA77&lpg=PA77&dq=V%C3%A­Dra+-+nechyt%C3%AD­+m%C4%9B,+nad%C4%9Bje+-+pust%C3%AD+m%C4­%9B,+l%C3%A1ska+-+dostanu&source=bl&ot­s=IVb4WOC972&sig­=_sIGcvqbGU6Pt6_H­DBq3PxjeKnI&hl=cs&sa=­X&ved=2ahUKEw­jZgo2voYjfAhUC­DuwKHc4sARcQ6A­EwAHoECAkQAQ#v=o­nepage&q=V%C3%A­Dra%20-%20nechyt%C3%­AD%20m%C4%9B%2C%20nad%C4­%9Bje%20-%20pust%C3%AD%20m%­C4%9B%2C%20l%C3%A1ska%20-%20dostanu&f=false

Naději na co?

  1. Když vyschl pramen vody, protože je v ní vody málo, podle prognózy má člověk malou naději, že řeka bude stále plná?
  2. Naději, že nebudou váliky?
  3. Naději, že člověk zachrání přírodu, že nebudou tát ledovce?
  4. Naději, že člověk bude bde léta na dovolenou do vesmíru,?
  5. Naději, že nenastane chaos atd.?

Každý člověk země, v níž žije, má jinou naději na život, která se liší od naděje lidstva. Kdo se postará o celé lidstvo, tedy civiilizaci či společnost?

Nedá se přesně odpovědět.

Další odpovědi
Kepler

Říká se, že naděje umírá poslední. Moc optimistický nejsem, ale třeba ještě není tak zle. Všechno máme ve svých rukou.

EKSOT123

Ten pramen nemůže vyschnout, jen zarůst, být otráven apod. Podle bible jde o velkou bitvu. Zajímavé je Janovo zj., např.8.kap. Nebo i kniha Judit a další jsou zřejmě současně předobrazem.
Pramen je, naděje tedy taky. Prakticky ale je to problém.

hapiky

annas: Když máme nápravu ve všem co jste uvedla ve svých rukou, tak si dovolím tvrdit, že pramen ještě nevyschl. Horší bude, až budeme jen událostmi taženi.

annas

Opakuji – naději na co? To jste neuvedl. Proto jsem odpvoěděla formou otázek., na něž neznám odpověď.

Liší se naděje lidí civilizovaného světa a naděje lidí někde v pustině.