Kelt

Taky vycítíte v nějakém filmu, kde vznikl apod.?

Nevím jak kdo, ale mně se při sledování nějakých filmů vybaví, kde film vznikl. Může to být film pro děti, detektivka, dobrodružný film, ale podle cíle, charakteru postav a pod. Nepoznám to samozřejmě u všech, snad USA, Francie, Rusko, Německo, Česko. Třeba Shrek – typické USA, Máša a Medvěd – Rusko apod., filmy Den nezávislosti USA. Je to záměr režiséra, nebo je v tom něco, co odhalí jen někdo? Nechci se chválit, ale máte podobné zkušenosti? Děkuji.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Myslíš to nějak takhle? >

  1. Superhrdina zachrání svět – americká produkce
  2. Hrdina zachrání svět a umře při tom – ruská produkce
  3. V autohoničkách jsou roztřískány alespoň 2 Mercedesy a zachráněná žena po strašlivém karambolu má decentně spadlý pramen vlasů do čela (jinak má naprosto DOKONALÝ outfit) – německá produkce
  4. Film je o NAPROSTÝCH mentálech, chovajících se TAK nenormálně, že bys to nevymyslel ani po lopatě LSD – česká produkce atd. atd.

Jestli ano, tak myslím, že to není záměr, prostě jen otázka místních zvyklostí a povahy. ;) :)