zjentek

Taky vás napadají různý konspisrační teorie okolo nahrávky níže?

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/blizky-a-stredni-vychod/clanek/iran-na-boeing-vypalil-dve-rakety-dokazuji-to-data-ze-satelitu-tvrdi-usa-40309495
Jde o to, že autor videa má situaci pevně pod kontrolou, tzn. s kamerou nijak neškube ze strany na stranu, jako by snad něco hledal, celou situaci má v samotným středu záběru, je v klidu, netřepe se, z čehož jasně plyne, že si ze svý pozice natáčel krásnou íránskou noc, bo zjevně má asi rád tmu, i když dojem z celkový scenérie podle mýho nic moc, (prostě i když nejsem kameraman, tak podobný náměstí není ideální místo pro točení tmy), dále žádná zvuková stopa autora, ani po střetu nijak nevyjadřuje údiv, prostě záběr mu pokazil výbuch rakety, trefivší Boeing a bobík nic, poker face, což je u těchto lidí asi normálka, jde o zvyk, takže v klidu pokuřuje a i přes časté bafání celkem stabilně natáčí, bo ještě rozvážně čeká na výbuch, až k němu dorazí zvuk a až pak to zabalí. Prostě normálka, přesně tak bych se choval já, kdybych točil raketu, jak právě sestřeluje civilní dopravní letadlo. (;

Nejlepší odpověď
Drap

Ne nenapadají. Ani takové věci nesleduji. Pokud tebe napadají, hned to dej na net a bude to kolovat jako ověřená informace.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… jen je zajímavý, že „Američané tvrdí, že Írán civilní letadlo sestřelil omylem, protože si jej spletl s vojenským …“, když to údajně udělali Rusové, bylo to podle američanů cílený …

Ametyst

Do hrátek tajných služeb nevidíme. Jinak by přece nebyly tajné.

autacek

Konspirační teorie mě nenapadají, ale samosebou je to divný, i kdyby byl začátek a konec videa ustřižený.

aliendrone

No, přiznali se k tomu, nějaký jejich generál přijal zodpovědnost, tak proč to řešit? Bez dalšího nemá smysl hledat záhadu, Ametyst má pravdu – čert ví, o co vlastně šlo, možná náhoda (ty se stávají a z vlastní zkušenosti vím, že i MNOHEM podivnější), možná ne, ale na tom už teď nesejde. USA rozhodly, že šlo o „omyl“, takže je to jasná věc i pro zjentka, no ne? ;) :)

Bobek 2

Taky mi přišlo divné, že se to video šířilo bez vysvětlení, proč a za jakých okolností bylo pořízeno. Na druhou stranu ten večer se poměrně s velkou pravděpodobností dalo čekat, že se na obloze bude něco zásadního dít, takže bych se vůbec nedivil, že pár lidí mohlo napadnout natáčet. Ale spíš bych čekal nějaké webkamerky nebo bezpečnostní kamery, než mobil položený na chvilku do květináče na balkoně. Chápu ovšem i to, že pokud někdo zrovna byl u okna a viděl nějakou svítící střelu, tak ho to zaujalo a prostě ten mobil na chvilku zapnul. A protože to bylo daleko a v tu chvíli nerozeznal, co vlastně natočil, tak ho to zase tako moc nešokovalo.

zjentek

2aliendron: Dobrá, tak jo… Takže Amerika sestřelí generála jistý země a celý svět Ameriku PODVĚDOMĚ odsoudí. Chvíli na to ta „poškozená“ země pro změnu OMYLEM sestřelí dopravní Boeing zcela jiný země, za což celý svět odsoudí tuto Amerikou předně poškozenou zemi. Prosímtě moh bys tady uvýst příklad MNOHEM podivnější náhody?

A druhá věc- NIKDY NIC není DOST JASNÉ i pro zjentka! (;