Lurius

Taky to děláte při čtení knih?

Knihy moc nečtu, ale když už, tak si při jejich čtení vytvářím imaginárního vypravěče a každé postavě v knize vytvořím svůj hlas. Třeba při četbě hororů si „ji nechám číst“ Radoslavem Brzobohatým nebo .

Děláte to taky? :)

Nejlepší odpověď
gecco

Ne…
Prostě čtu…
😉
Možná je to tím, že čtu naopak hodně.

Další odpovědi
klumprt

To ne. Ale představuju si, že se děj odehrává na nějakých konkrétních místech. Například v obýváku u mojí babičky 🙂 Tedy ne, že by to bylo u mojí babičky, ale ten pokoj vypadá stejně.

Bullner

Jo , taky :)

lexx

Představuji si vzhled postav a prostředí kde se děj odehrává ale když podle knížky pak natočí film tak jsem většinou zklamán neboť to už je vize režiséra a scénaristy a ne moje.

led

Nie, ja mnohokrát pri čítaní textu virtuálne vidím, niekedy až prežívam, ten imaginárny opisovaný dej

Benderber

to ne, představuji si podle svého postavy, hlasy, prostředí. A často dělám, že si přečtu knihu a pak pustím film a vždy mi z toho kniha vyjde lépe.