Vítek:)

Jak se zabavit bez PC?

Ahoj. Za pár dní mi bude 16 let a už mě nebaví celý dny sedět u počítače a hrát jak magor nějakou hru nebo surfovat na internetu. Takže jsem se rozhodl od zítřka přestat s tím, že celý prázdniny na počítač ani nešáhnu. Tím mi ale přibude plno volného času, který bych mohl nějak smysluplně využít. Rodiče mi říkají že mám jít ven. Ale já žiju v hodně malým městě kde skoro nic není. Taky bych mohl zajet i do většího, ale co tam? Chodit jen tak po městě? To mi nepřijde moc záživný. Mohl bych jít taky s kamarádem, ale ten si radši zahraje hru, než aby šel ven…
Doplňuji:
huxa: Já mám brigádu už asi půl roku (roznáším letáky). Co se týče té elektronizace atd. – rozhodl jsem se že budu na počítač chodit jen večer na hodinku :) Vyřídím si ty nejdůležitejší věci a to je všechno.

Jinak dnešek bez počítače dopadl celkem dobře a ani jsem se nenudil. Uklízel jsem pokoj, šatnu, vynesl koš, byl jsem na zahradě a šel jsem navštívit babičku. Co se týče různých kurzů čehokoliv, žádné jsem v mém městě nenašel, to samé platí i u čajoven, útulků … Ale zítra zkusím zajít do kavárny, i když spíš preferuju čajovnu. Akorát se přiznám že se mi moc nechce do toho sportu – člověk se akorát zapotí a smrdí pak potem, zvlášť když je venku takový horko :D Stejně nejsem tlustej tak co :)

Nejlepší odpověď
Alesh

No, kamaráde, máš problém. 😉 Pokud to myslíš vážně, pak je to velmi chválihodné, bohužel dnešní doba, tedy doba internetová způsobila, že lidi už chodí jen do zaměstnání, kde velmi často celý den čumí do kompu, přijdou domu a dělají totéž. Máš v podstatě obecně asi dvě hlavní možnosti: najít podobně smýšlející jedince ve svém okolí a něco podniknout společně. Nebo se musíš zabavit sám. Ideální je asi sport – kolo, běhaní, inline, plavání, dělat se dá celá řada sportů a třeba při nich i někoho potkáš. Potkáš třeba i skvělou holku, co taky nechce celý den sedět u kompu a radši vyrazí na kolo a najednou zjistíš, že se dá komunikovat i pusou a ne jen psaním vzkazů přes mobil či net. No, každopádně hodně zdaru, zkus ten čas neproflákat, jednou na to budeš vzpomínat, až budeš celý dny v rachotě od rána do večera. A když už přece jen budeš sedět u kompu, tak zkus najít nějakou alespoň trochu smysluplnou činnost – nauč se programovat, pusť si nějaký dobrý film, zkrátka dělej něco, co tě obohatí a ne jen u toho bezduše sedět. 😉

Další odpovědi
anonym

Tak běž třeba do útulku, zkus se tam dohodnout, jestli bys jim mohl venčit pejsky, ale peníze za to nečekej, nebo jsou ve větších městech letní kurzy čehokoliv, třeba malování, udělej nákup, nebo se zeptej doma, jestli bys konečně pro rodinu nemohl už udělat něco i ty.

mosoj

Samozřejmě Alesh má pravdu.
Nemáte ale pocit že dnes mimo mobil a notebook nemá nikdo žádné koníčky.
Mně třeba i na stará kolena fotografování zůstalo. Mám zase jiný problém, mám málo času.

marci1

Sportuj, choď plavat, jezdi na kole, zajdi do kina, do čajovny, na procházku do přírody, ap.Pomoz v domácnosti : stačí vysypat odpadky, oškrábat brambory, vyluxovat, zalít květiny, nakoupit a uvidíš jakou radost způsobíš rodičům ! 🙂
Doplňuji:
K Tvému doplnění otázky : Dostáváš 1*. Chválím Tě ! 🙂 Úklid, návštěva babičky ( ta byla ráda, což ? 🙂 ) Uvidíš, že se budeš cítit lépe, když budeš něco dělat a budeš se cítit užitečný. Však Ty něco ještě dalšího vymyslíš. Věřím Ti. Držím palce ! 🙂

Andělé

Ahoj.:)
Tvoje otázka mě potěšila, je vidět, že jsi rozumný a nechceš shnít doma.
Taky mě pobavila, že nechceš při sportu smrdět potem.:O))¨
Tak já sport miluju a zrovna mi teď chybí, když jsem marod. Jak ráda bych se zmordovala do potu, do únavy, aby mi pak bylo jako znovuzrozené. Ty nabité endorfiny stojí za tu dřinu a pořádně propocené tělo. A jak je to zdravé! A to že jsem propocená neznamená, že musím smrdět. Navíc hned po cvičení se vysprchuju studenou vodou a jak mi je nádherně! Mám náramně prokrvené a slastně unavené tělo. Také nepotřebuju hubnout, ale udržuju si s ním fyzičku a zpevňuju postavu. Na kole si s dětmi užiju překrásné chvíle-kocháme se krásnou přírodou, zažijeme spousty legrace, dáme si na louce piknik a je nám fajn. Rádi se jezdíme koupat, kdo by neměl v létě rád vodu. Chodíme na túry, s dětmi na kratší, bez nich na delší a jaké si přineseme nádherné zážitky. Jezdíme na inlinech, chodíme do parku, trávíme hodně času se sousedy, grilujeme, koupeme se apod. Natrhej si borůvky, maliny, ostružiny, třešně…mamka Ti něco dobrého upeče…zajdi do kina, na nějaký koncert, teď v létě se to hemží samými akcemi…no že by sis nic nevybral?
Tam venku je svět, stačí si jen vybrat…:)
Přeju hezkou zábavu a co nejkrásněji prožité prázdniny.:))

huxa

Za mých mladých let většina v tvém věku měla brigádu.
Extrémismus ničí lidstvo a je jedno jakým směrem orientovaný. Vše se elektronizuje, od psaní knih přes tvorbu hudby a filmů až po ovládání součástek, proto mi příjde hloupost si říci, že určitou dobu na PC nepůjdu.

tencosepta

Začni sportovat, jdi na koupák, do přírody, do lesa, pomáhej rodičům, čti si, podívej se na film, napiš knihu, slož báseň, pomáhej starším, jdi rybařit, jezdi po památkách, začni třeba vařit, připravuj se na školu (v tom smyslu, že jestli máš třeba obor kuchař, tak vař), jezdi na kole, jezdi na bruslích, přečti si bibli, staň se mesiášem, čisti okolí no a já nevím co ještě třeba objev osmý div světa.