Hufnágl

Taky nakupujete u odborníků?

Můj řezník měl už zavřeno a potřeboval jsem koupit kousek vepřového. Na pultě v nejmenovaném obchodě měli kotletky bez kosti. Požádal jsem prodavačku, aby mi dala jeden kousek kotletky, ta se koukla na štítek s cenou a povídá, že to, na co ukazuji a chci, je karé a kotletku že nemají… zasmál jsem se a odešel.
Máte taky takový podobný zážitek?

Nejlepší odpověď
Emefej

Ano, svůj zážitek s odbornicí za pultem jsem popsal zde: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-rozdil-mezi-hikingovou-a-trekingovou-botou

Další odpovědi
aliendrone

Nakupuji jak mi možnosti a situace dovolují, takže někdy i u „odborníků“. Myslím, že jsem tu již psal o poptávání po „lůžkových závěsech“, načež mi bylo sděleno, že bohužel nejsou a mají jen „postelové závěsy“. :)

Čistě technicky (nejsem profík kuchař, vím že jde o stejné maso), nemělo by být karé VCELKU a kotleta na plátky (respektive v tvém případě by to byla „kotleta BK“)?

paul1

V supermarketech, kde většinou nakupuji, je vzhledem k množství sortimentu těžké najít odborníka, který by poradil, ale najdou se i výjimky a poradí a dokonce jsou natolik ochotní, že mne doprovodí k hledanému zboží.

Hufnágl

aliendrone
Kotletka (karé) se kupuje jak na plátky, tak i v kuse. Já vždy kupuji maso v kuse a potom si ho doma naporcuji podle potřeby. https://ctrlv­.cz/kczl

aliendrone

Hufnágl>>> Určitě? Já žiji v přesvědčení, že když se to maso odřízne jako celý kus od kosti, tak je to karé a když se to vezme na plátky i s kostí, je to kotleta a pokud karé nařežeš na plátky nebo když od plátku kotlety odřízneš kost, tak je to kotleta bez kosti. Takže pořád stejný maso, ale že záleží na naporcování. :o

Hufnágl

Kotletka je zpravidla označení plátku masa s kostí nebo bez kosti.