Emefej

Jaký je rozdíl mezi hikingovou a trekingovou botou?

Dnes jsem si chtěl koupit nové boty na couráni po lese. Slečna ve specializovaném obchodě se mě zeptala, zda chci hikingovou či trekingovou obuv. Když jsem se zeptal, jaký je v tom rozdíl, odbornice mi odvětila, že hikingová obuv je v prvním regálu, trekingová v dalších dvou.
Věděl by prosím někdo, zda mezi těmito typy bot existuje ještě nějaký sofistikovanější rozdíl?

Nejlepší odpověď
gecco

„hiking“ – nízké boty na ´procházky´, nedotýkají se kotníku, takové ´plážovky´…
„treking“ – polovysoké až vyšší, hodí se i do ´nepříjemného´ terénu…
Aspoň pokud mé znalosti sahají…
___
Osobně nosím raději vysoké a pevné boty, už jsem ´zlomený´ kotník měl…
😉