jendahun

Taky máte rádi jedlé kaštany?

Padají kaštany.Jedlé.Máte je rádi?Já je zbožňuji,peče­né.Fantazie.
Doplňuji:
kupované jsou pěkně drahé,ale už se vysazují i v parcích některých měst.

Nejlepší odpověď
anonym

Ja take. Jako diteti mi je vozila teta ze Slovenska. Dnes si je kupuji nejradsi na vanocnich trzich a prochazim se .. pochutnavam si a ohrivam si i ruce … 🙂

  • iv-

Další odpovědi
Theress

jedlé kaštany mi evokují zimu jako roční období a jejich vůně mě dokáže odtrhnout i od té nejdůležitější činnosti. Jedlé kaštany prostě miluju…!!

hanny 2

U nás taky padají kaštany,ale jen ty nejedlé.Sbírám je pro vnučku,aby si z nich mohla vyrábět zvířátka.Pečené jsem jedla jen na vánočních trzích,ani nevím,že u nás rostou taky!Ale že by mě nějak chutnaly.....snad jen při té vánoční atmosféře!

Drap

Mám. Bohužel v okolí vím jen o jednom stromu asi 10 km a ještě je v uzavčené zahradě, takže konzumuji pouze kupované

Terryle

Miluju je! Mám na ně ale nějakou smůlu – koupím vždycky natruc buď nezralý, co ještě nejdou pořádně loupat, nebo starý, co už je chytá plíseň, fuj. Hroznej pocit, vyhazovat skoro plnej pytlík, protože to je všecko plesnivý… :o/
U nás ve Žďáře se tradovalo, že jeden kaštan roste v parku u Ivana. Chodily jsme tam se spolubydlící několikrát ročně, hledaly jsme, ale stejně nenašly… :) měli by je i nějak zvýrazňovat.

arygnoc

zbožňuji je!!!

bohužel, v itálii (roma) stojí kornoutek (cca 15 dkg) 5 euro, což jsem odmítl zaplatit.

těším se domů. tam se válejí po ulici.

elektrikář

Jedlý kaštan je teplomylná rostlina většinou se k nám dováží, Bývaly kdysi z Jugoslávije Několik jich roste V Chomutovském lesoparku ale nenašel jsem je. Zato bukvic tam bylo dost