Avatar uživatele
jendahun

Taky máte rádi jedlé kaštany?

Padají kaštany.Jedlé.Máte je rádi?Já je zbožňuji,peče­né.Fantazie.
Doplňuji:
kupované jsou pěkně drahé,ale už se vysazují i v parcích některých měst.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, anonym před 4591 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ja take. Jako diteti mi je vozila teta ze Slovenska. Dnes si je kupuji nejradsi na vanocnich trzich a prochazim se .. pochutnavam si a ohrivam si i ruce … 🙂

  • iv-

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Theress

jedlé kaštany mi evokují zimu jako roční období a jejich vůně mě dokáže odtrhnout i od té nejdůležitější činnosti. Jedlé kaštany prostě miluju…!!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanny 2

U nás taky padají kaštany,ale jen ty nejedlé.Sbírám je pro vnučku,aby si z nich mohla vyrábět zvířátka.Pečené jsem jedla jen na vánočních trzích,ani nevím,že u nás rostou taky!Ale že by mě nějak chutnaly.....snad jen při té vánoční atmosféře!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Mám. Bohužel v okolí vím jen o jednom stromu asi 10 km a ještě je v uzavčené zahradě, takže konzumuji pouze kupované

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

Miluju je! Mám na ně ale nějakou smůlu – koupím vždycky natruc buď nezralý, co ještě nejdou pořádně loupat, nebo starý, co už je chytá plíseň, fuj. Hroznej pocit, vyhazovat skoro plnej pytlík, protože to je všecko plesnivý… :o/
U nás ve Žďáře se tradovalo, že jeden kaštan roste v parku u Ivana. Chodily jsme tam se spolubydlící několikrát ročně, hledaly jsme, ale stejně nenašly… :) měli by je i nějak zvýrazňovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

zbožňuji je!!!

bohužel, v itálii (roma) stojí kornoutek (cca 15 dkg) 5 euro, což jsem odmítl zaplatit.

těším se domů. tam se válejí po ulici.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Jedlý kaštan je teplomylná rostlina většinou se k nám dováží, Bývaly kdysi z Jugoslávije Několik jich roste V Chomutovském lesoparku ale nenašel jsem je. Zato bukvic tam bylo dost

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek