Rokio

Také vám přijde škoda, že přes letošní Vánoce není skoro žádný sníh a jsou to v podstatě Vánoce na blátě?

U nás na Moravě je více než 10 stupňů Celsia a skoro všechen sníh roztál. Je mi to líto.

Jaký je váš názor?

Nejlepší odpověď
paul1

No co se dá dělat, i pranostika to tento rok dobře předpověděla. Sníh bude asi až na pravoslavné vánoce. U nás jsou ještě tu a tam zbytky sněhu, ale mizí.

Další odpovědi
Mravenec

Je mi to úplně jedno. Žádnou vánoční atmosféru ani nemám.

Drap

Neni, všude okolo mám bílo, je pravda, že něco odtálo, ale pořád je sněhu dost a neklouže to tolik co klouzalo. Taky na Moravě

terry

Škoda to je, ale proč píše letošní?
Bez sněhu jsou vánoce již mnoho let.
Vyjma oblastí ve vyšších výškách.

da ny

Ani ne, už jsem si asi zvykla. Stačí popojet pár kilometrů a bílo je téměř každý rok.
„Šance na bílé Vánoce je podle statistik v Praze za posledních 20 let kolem 10 %. Vyšší je potom samozřejmě v horských polohách nebo například v Liberci, tam je to až 40 %.“
https://www.ku­dyznudy.cz/ak­tuality/sveto­vecesko-a-bile-vanoce-snehove-rekordy-a-snih
„Ladovskou idylu připomínal jen první rok tohoto tisíciletí. V roce 2001 naměřily bílou pokrývku všechny vybrané meteostanice, …“
Zdroj: https://www.de­nik.cz/cesi-v-cislech/bile-vanoce-snih-snezeni-predpoved-pocasi-stedry-den-teploty-20221206.html

elkon

V přírodě je sníh hezký i potřebný. Ve městě mně vadí sněhové bláto. Ale Vánoce by měly být aspoň trochu bílé.

Malvína

Taky mě to mrzí. Pohádkové Vánoce na sněhu nebyly ani nepamatuji ☹