dudu

Také se u vás podle sdělení novinářů mění krajina ve step?

Sice si díky svému věku pamatuji hodně, ale nevzpomínám si, že bych zažil stav, který ve svých reportážích avizují sdělovací prostředky.
Alespoň v našem regionu /tišnovsko/ se zatím neděje až tak nic tragického. Vždy byla léta kdy pršelo méně, jindy více a občas až příliš. Staří hospodáři tvrdí, že bídu nedělá sucho, nýbrž přílišné mokro. Z dlouhodobého hlediska je sice nynější vlna veder delší a v budoucnu zřejmě i bývat bude, avšak skutečnou tragedií jsou naši novináři bažící za každou cenu po senzacích. Bez nich je vše tak, jak má být! Podělte se o svoje zkušenosti a hlavně prosím, oponujte mému tvrzení.

Nejlepší odpověď
Kepler

Valašsko má jen mírné sucho, ale Polabí, severozápad od Prahy a jižní se střední Moravou jsou na tom podstatně hůř. Zrovna včera (tuším na novinkách.cz) byla zveřejněna mapa vláhového deficitu. Rozdíly v rámci ČR jsou obrovské. Že se místy začnou rozšiřovat stepi, tomu docela věřím.

Další odpovědi
ivzez

Podle mne letos počasí extrémní je.
Po letošní ukradené zimě (sníh jsem viděla jenom ba fotkách odjinud)
bylo ukradeno i jaro (těch pár dnů se nedá počítat za jaro) a nastoupilo léto.

Tady u nás jsou trávníky vyschlé od přelomu června a července.
Doufám, že přijde alespoň podzim…

Drap

Je to krajové. 15 km od Tišnova už nepršelo ani nepamatuji. Vše úplně vyprahlé. O 5 km dál je sice také sucho, ale několikrát zapršelo, takže to ještě jde.

jirka F

V okrese nad Tichou Orlicí se zatím celkem vše drží v normálu,ale dlouho asi nebude lesy kolem mě připadají tmavší.Kolem je opravdu suchá step ven chodím až v 19:30 a o sklizni na polích ani nemluvím.Kdybych chtěl před tímto útect tak snad jedině na Island.Doufám že ke konci srpna příjde jilské ochlazení a ukončí ty horka.Tady už ani bouřky nejsou.

zjentek

Jadnoznačně oponuji. Kdo zásadní změny vlivem horka ještě nepociťuje, ten:

  1. přichází omezeně či vůbec nepřichází do kontaktu s vnějším/venkovním prostředím
  2. má omezenou schopnost vnímání
  3. je dítě, nebo stár (aidsheimer atd.)
  4. je Václav Klaus st.

dubraro

Ani já si nemyslím, že by počasí bylo nějak extrémní.

Kryšpín

Poněvadž při budování kapitalismu je zrušeno jaro a ihned se přechází na léto, které je trochu kvalitnější, ale je to lepší, než když je mínus dvacet.

Petr87

V Olomouci pršelo naposledy minulý týden v pátek (27.7.) a louže jsou na některých místech (jak na asfaltu tak na hlíně) ještě dnes. V neděli se přehnala bouřka která ovšem Olomouc severně minula, ale v Bystřici je stále kalná voda a zvýšená hladina.

Takže asi ne. Na TV se nedívám už léta, noviny nekupuju a zprávy na internetu nečtu, takže nevím co přesně zase bylo za zprávy, ale asi klasicky přefouknutý.

aliendrone

To je pro mne dost těžké posoudit. Za mého mládí vypadala pražská krajina jako staveniště se silnicemi plnými výtluků, dnes vypadá jako staveniště se silnicemi plnými výtluků a předpokládám že ani v budoucnosti se to nezmění. ;) :D :D

Jen jednou (tuším že v roce 2002) to místy trochu připomínalo bažinu, ale jen na chvilku, potom (asi jako kompenzace za výluku) mnohem víc staveniště. :D :D

zjentek

A pokud na tebe sedí za „dé“, tak tam to má dvě příčiny. Jedna z nich je globální oteplování.