Radovan M

Sympatický/sim­patický

Dobrý den, jedna slečna se semnou hádá že se ve slově sympatický píš měkké I, tak se chci zeptakdo má pravdu :D

Nejlepší odpověď
quentos

tvrdé, pochopitelně… je to cizí výraz, takže tím, že není ve vybraných slovech, nelze argumentovat ;{)= odvozeno od latinského anatomického pojmu „sympatikus“

Další odpovědi
FOG

S mekkym by jste ji asi nebyl sympaticky.?

ReHu

Slečně řekni, ať slovo napíše na PC a překontroluje pravopis. Prográmek je všude.
Nebo ať se podívá do nějaké knihy. Kdyby trochu četla, tab by se jí slovo simpatický vůbec nelíbilo.

Jahoda

Pravdu máte Vy. Slečna nikoliv. Slovo sYmpatický je cizí slovo. Proto v něm píšeme Y

panenka

Slečna pravdu nemá ve slově sympatický píšeme y tvrdé tak jí to prosím vzkažte.

Výletník8

Tvrdé, protože původ je v řecké předponě syn- (s) a pathos (cit). Mimo téma otázky: doslovný překlad řeckého sympatheia a latinského sympathia by tedy byl soucit, což slovo sympathy znamená např. v angličtině.

Dea Lae

Pozornost

Jsem MR. BOGGITEL LLC, konzultant pro zahájení podnikání a investování, pracuji se společností NEW USA FUNDING INVESMENT VENTURE, soukromými investory / věřiteli, LLC, rizikovými fondy, investičními společnostmi a dalšími zdroji financování, které soukromě hledají příležitosti k investování svých prostředků do životaschopného podnikání, jako např. * financování nemovitostí, * ropné a plynárenské společnosti, * bioenergie, * automobilové / letecké společnosti, * výrobní odvětví atd. To může generovat dobrou návratnost zisku jejich portfolia soukromých investic. Pokud máte projekty nebo příležitosti nebo znáte někoho / spolupracovníka, který má životaschopný projekt, který potřebuje financování, kontaktujte mě na tomto e-mailu: newusafinancialfunding@gmail.com

  • Zahájení franšízy * Obchodní akvizice * Obchodní expanze
  • Kapitál / infrastrukturní projekt * Nákup komerčních nemovitostí
  • Realizace smlouvy * Financování obchodu

Doufáme, že s vámi budeme mít dobré obchodní vztahy. Jsme certifikovaní, důvěryhodní, spolehliví, efektivní, rychlí a dynamičtí. Pokud máte platný podnik, investici nebo projekt, který chcete financovat, poskytněte nám prosím obchodní plán, shrnutí, finanční informace atd. Pro posouzení a kontrolu. Pro obchodní spolupráci nás neváhejte kontaktovat a v případě zájmu nás kontaktujte E-mail: newusafinancialfunding@gmail.com pro více informací
_____________­_________________________
E-mail: newusafinancialfunding@gmail.com
Web: newusafunding.com
Řekněte: +1 (260) 475–9549
© Všechna práva vyhrazena
Krabice 364 E HLAVNÍ SV
# 415 MIDDLETOWN
DE 19709