Avatar uživatele
iwetax

Je vám slovenština sympatická?

Mě se slovenština moc líbí, zvlášt když jí mluví malé děti. Včera vedle mě na koupališti seděla slovenská rodinka a chlapeček se ptal: Mamko kedy už bude chodit ježíško?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 12Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, quentos, Jahoda, Fly, anonym, kvikal, Vlcice78, aramah, rynek878, flodur, Bunnik před 5030 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Mám ráda slovenštinu nejen kvůli tomu, že můj syn žije v Košicích, vzal si za manželku slovenskou dívku. Jenže teď už mladá generace nerozumí mnoha slovenským výrazům.

Milovala jsem slovenské inscenace, které se vysílaly pravidelně každé pondělí. V bývalém Československu. Ale i teď ráda zapínám slovenské stanice.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kropitko

Slovenštinu mám moc ráda,je děsně sexy

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

Slovenský jazyk se mi líbí a mám na Slovensku i známé.A protože bydlím pár kilometrů od Slovenska občas se s manželem a s dětmi jezdíme koupat do Šaštína.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vlcice78

Mě osobně se slovenština líbí moc, zní měkce a navíc mi připadá taková sexy 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jahoda

Já mám slovenštinu moc ráda. Je velmi pěkná. Navíc já jsem češko – slovenka, tudíž to už mluví za vše 🙂 Sice já jsem se narodila v ČR, „slovenku“ jsem zdědila po mém tatínkovi. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rynek878

Ano je,sice slovensky nemluvím,ale vše rozumím.Moje maminka je původem slovenka a můj táta rodilý pražák,tak si asi dovedete představit,co se jim narodilo za syna.No přeci Rynek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kvikal

mě se též slovenština líbí, naše střední škola je napojena na vysokou školu ze Zvolena. Občas od nich máme přednášky – je vtipné jak jen hrstka dětí těm přednáškám rozumí a prosí aby mluvili pomaleji. Já jim teda rozumím a doufám, že se na tuto vysokou školu dostanu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano,byla jsem vdana za Slovaka,bydlela dobu v Hrinove u Zvolena a tam se mi narodil i syn.I kdyz manzelstvi skoncilo na slovenstinu jsem nezanevrela,mam pekne vzpominky na Slovac a i par pratel do dnes.A muj syn ma slovenske devce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vicki

Slovenština je mi sympatická:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Ano, moc. Nejsem sám, komu připadá dokonce „sexy“. Jako malž chlapec jsem čítal ve slovenštině Včelku Máju. Škoda že dnešní mladá generace už s ní ztrácí kontakt, leckteří už jí ani nerozumí. Můj vztah k ní se trochu zhoršil po nešťastné lásce ke slovenské dívce na VŠ, ale to už je naštěstí dávno za mnou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Ano, slovenština je krásná zvukomalebná řeč, ráda čtu překlady knih ve slovenštině, užiju si to mnohem víc než v češtině.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Ano,jsem federální člověk a mám tam kamarády.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Áno slovenčina sa mi páči. Nieje tak ťažká ako čeština, keď počujem rozprávať slovákov vratia sa mi vzpomienky na detstvo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek