ten který je

Svobodní zednáři

Jak se díváte na svobodné zednáře,jaký máte názor?Díky.

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě osobně žádného zednáře neznám, ani bych se k nim nedala. Je to utajený spolek, i když jedinci se snaží proniknout do různých organizací a pak ovlivňovat lidi. Prostřednictvím herců, jiných umělců, dnes i využitím tisku.

Co je šeptem, to je čertem.

Další odpovědi
Bumbes

Svobodní zednáři (původně templáři od 17. století) býval nejčestnější řád rytířů hájící moc, slávu, čest, i statky, křesťanských vládců na různých válečných tažení ve jménu Krista a křesťanství (Křižáci v Africe).
Dokonce to byli průkopníci globálního podnikání napříč státy z čehož jim zaslouženě plynuly velké zisky. Toto bohatství se bohužel zalíbilo evropským panovníkům a křesťanským klerikům (převážně římskokatoličtí církevní hamouni), kteří lstí, podvody a intrikami vyvolali likvidační tažení proti řádu.
O ukradené bohatství se nakonec ani neuměli rozdělit, a velmi ostře se pánbíčkáři se šlechtou pohádali o každé sídlo, pozemek či hotovost.
Vrcholem všeho je neutuchající nenávist římskokatolické církve až do dnešní doby, neboť je to jeden z nejvýraznějších důkazů ZRADY ve jménu Krista. Díky nenávisti a závisti se zednářský řád stáhnul do absolutní ilegality a ještě více umocnil povinnost o čest, mravnost a duševní čistotu ve vlastních řadách.
Doplňuji:
RE: ZAJ-PO
Pokud vím tak Šalamounův chrám stavěla kamenická bratrstva a né zednáři.
Kamenická bratrstva, Templáři a Rosikruciáni byli předchůdci Zednářů.
Oficiálně „Řád svobodných zednářů“ vznikl až začátken středověku z potřeby sloučit různá bratrstva podobného smýšlení, aristokratických čestných zásad, sdílení společných tajných vědomostí a rituálů v jednu velkou silnou organizaci s pevným řádem a zásadami (13–14.století).
http://www.da­vidkubelka.es­tranky.cz/stran­ka/fotogalerie
Nevím kdo si tu plete Templáře se Zednáři?! Rytíři kteří dobyli Jeruzalém (1099) se pojmenovali podle Šalamounova chrámu (Temple = chrám) na Řád rytířů Chrámu (1118), tedy Templáře. Teprve z nich se později reorganizovali na Zednáře.
http://dejepis­.jergym.cz/en­cyklopedie.php?pa­ge=enc_ukaz&zaz­nam=382
http://carodej­nice.blog.cz/0705/tem­plari
To že si někdo snaží ulehčit dějiny tím, že šmahem sloučí několik zásadních termínů to je bohužel smutné, ale smutnější je, když to někdo papouškuje. http://www.za­mekrajec.cz/svo­bodni-zednari.aspx

Zdroj: leccos.com/in­dex.php/clanky/svo­bodni-zednari

anonym

´ˇríkám jen velmi vejký pozor,nejen na ZEDNAŘE
ale také na ilumináty a jiné SEKTY,které se již po staletí snaží naprosto ovládnout svět
a manipulovat se všemi a se vším. Mají skutečně velikou jak politickou,kulturní ,finanční a celosvétovou SÍŤ a moc.Hospodářství a Bankovnictví mají na celé zeměkouli pod palcem.Neodsuzuji je,JE TEN KDO JE JEDNOU ODSOUDÍ.---zaj-PO
Doplňuji:
Pan BUMBES se mýlí což je lidské.Vše co napsal
platí o Templářích. Svobodní Zednáři začali existovat již při stavbě Šalamounova Chrámu.
Při stavbě chrámu došlo ke spiknutí.Spiklenci zabili vedoucího mistra,který řídil celou stavbu,protože jim nechtěl vyzradit určitá tajemství, která znal jen on. Od té doby se tento tajný zednářský spolek datuje.

Zdroj: ZNALOSTI A ZKUŠENOSTI