Avatar uživatele
Zlatý

Nevíte, co bylo nacistická organizace Thule?

Přihledání jsem narazila na další pojem Thule.
Pokud se vám podaří najít podrobnější informace, budu ráda. Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

"Skryté nadpřirozené síly spící v árijské krvi se probudí ve 20. století spolu s objevením supermanů - nadlidí, vyšších bytostí, které povedou národ Germánů ke světové nadvládě."
To byly slova jednoho ze zakladatelů nacistické okultní organizace Thule.
Zakládací rituál společnosti se odehrál 17.8.1918. Znakem se stala dýka obklopená hákovým křížem v pozadí.
Nacistická ideologie spojila mýtus o prapůvodní civilizaci Thule a domnělou árijskou nadřazenost s nadřazeností germánské rasy.

Zdroj: http://webcache.googleusercont ent.com/search?q=cache:0OcICPg Y8CQJ:www.ptejteseknihovny.cz/ uloziste/aba001/2011/hitler-a- svobodni-zednari+nacistick%C3% A1+spole%C4%8Dnost+Thule&cd=10 &hl=cs&ct=clnk&gl=cz&source=ww w.google.cz

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Společnost Thule přijala jméno podle mytické země Ultima Thule, považované za pradávný pozemský ráj. Klíčové pozice ve společnosti zaujali dva obdivovatelé germánské mytologie Jörg Lanz von Liebenfels a Guido von List.
Třetím zakladatelem byl jejich obdivovatel Rudolf von Sebottendorf - ačkoliv ani jeden nebyl šlechtic, přidali si všichni ke svým jménům ušlechtile znějící "von". Poslední jmenovaný byl Adam Rudolf Glauer, který společnost Thule koncipoval jako odnož antisemitské zednářské lóže. Myšlenky na jejich rasovou nadřazenost lze spatřit v Glauerově prorokování: "Skryté nadpřirozené síly spící v árijské krvi se probudí ve 20. století spolu s objevením supermanů - nadlidí, vyšších bytostí, které povedou národ Germánů ke světové nadvládě."

Někdy kolem roku 1910 se skupina kolem Glauera rozhodla založit lóži podle zednářského vzoru, která měla být jakousi protiváhou "židovského spiknutí".
Glauer totiž věřil, že Židé chtějí ovládnout svět prostřednictvím různých organizací, včetně zednářských. Výsledkem jeho boje proti tomuto spiknutí byl vznik Řádu Germánů. Walter Hauhaus navrhl pro řád nové jméno: společnost Thule. Zakládací rituál společnosti se odehrál 17.8.1918. Znakem se stala dýka obklopená hákovým křížem v pozadí.
Nacistická ideologie spojila mýtus o prapůvodní civilizaci Thule a domnělou árijskou nadřazenost s nadřazeností germánské rasy. Rasistický Glauer považoval moderního zednáře, stejně jako Žida, za příživníka neschopného jakýchkoli změn. Přiznal se, že během svého pobytu v Turecku byl rytířem Konstantinova zednářského řádu. Domníval se, že jen turecké zednářství bylo nositelem původní árijské moudrosti - s postavením všech katedrál zednářství zmizelo a s ním i árijská moudrost. Galeurlův vztah k zednářům tak nebyl jednoznačný. V roce 1918 vytvořil vlastní lóži - společnost Thule a ustanovil se jejím velmistrem. Příliš se nenamáhal se strukturou organizace

Zdroj: http://www.ptejteseknihovny.cz /uloziste/aba001/2011/hitler-a -svobodni-zednari

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3828
Zlatý Drap 2290
Zlatý led 1654
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 876
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.