světský-kolotočáři

proč se říká kolotočářum světský??

Nejlepší odpověď
panenka

nazývají se proto že vedou světský život cestujou a vydělávají během cesty peníze mezi ně patří komedianti,her­ci,cirkusáci

Zdroj: http://www.sed­micka.cz/berou­n/clanek?id=19947

Další odpovědi
Vicki

Putovali v maringotkách po kraji a po světě a tomuto jejich způsobu života a jim samotným se začalo říkat ,,světský-světští,,.Dnes vyměnili maringotky za mercedesy,ale název jim zůstal:-).

vodra

lítaj po světě…,
maj svý pravidla a morálku a jinej žebříček hodnot,třeba urážka je pro ně mnohem horší než zlodějna,nebo nakládačka,ne­vyvolával bych s nima spory jsou to pěkný zmetci ale držej pohromadě…,když je třeba,

mojitek

vedou svetsky zivot
Vicky ma pravdu 😉

anonym

Jezdili(jezdí) po Světě.Tehdy,když toto označení vzniklo,byl světoběžník každý,kdo jel
za prací o 5 vesnic dál.

svědský

nejsme zmetci je normální lidi a říkáme si svědský a mezi nás patří cirkusaci a kolotočáři a ne herci a nejsou to maringotky ale vozy a vám říkáme chrapouni vi debílci