Co dělají kolotočáři (světští) v zimě?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem odpověď jednoho „kolotočáře“. Odpovídá na stejný dotaz na jiné stránce:

Na konci podzimu, kdy končí sezóna, zajedeme se s svými atrakcemi, stánky a maringotkami do našich domovů. Tím, že skončili poutě, si automaticky myslíte, že do jara už se budeme jen válet a užívat, ale tak to není… To by byl luxus, který si nemůžeme dovolit. Pro většinu z nás práce končí až 23.12. Jezdí se se stánky na trhy a akce. mikulášskě a vánoční trhy nevyjímaje. Od Vánoc do Nového roku se opravdu válíme a užíváme, ale to vy také.:-) Po Novém roce je práce až nad hlavu. Chlapi musí zajistit místa na poutích v nové sezóně, což kolikrát znamená jet stovky kilometrů, a také dát do pořádku atrakce, ale i maringotky. To jim zabere všechen čas, který je do výjezdu. V tomto čase je většina žen doma, starají se o chod domáctnosti a pomáhají s přípravami. Jsou ale i tací, kteří i v takovémto nečase ve svých pojízdných prodejnách i normálních stáncích prodávají na burzách nebo u větších obchodních center.

Doplňuji:
Oprava – skončily poutě.

Zdroj: http://www.zpo­vednice.cz/de­tail.php?statu­sik=360338&ka­teg=1&nove=0&or­derbyide

Další odpovědi
anonym

Přebývají na zimovišti v Horních Počernicích (ulice Cirkusová a Kludských).
Dokonce mají i nový dům v Božanovské ulici.

Drap

Co by dělali ? Užívají si života, jedzdí na dovolenou, popřípadě opravují, udržují a dovybavují své zařízení.

anonym

Opravují poškozené,vyrábí ty svoje růžičky a užívají peněz ze zisku ,který měli přes sezónu!

p-e-t

Spí :D