existuje

Stvořil Bůh viry zabíjející krutě a dlouze děti?

Odpovědi
Drap

Pokud věříš, tak ano, nebo snad Ďábel" To už musíš posoudit sám.

Rohlik

Mnohé hruzostrasne viry vznikly mutovanim, ktere vzniklo tim, ze lidi do sebe cpou prasky i kdyz je nepotrebuji…
Takze si za to muzem i sami. Ale teoreticky muzes rici, ze Buh dal lidem svobodnou vuli, ktera tohle zapricinila…

Mc Merkurion

… kdo věří v boha, musí věřit i v tuto pitomost, protože přeci bůh stvořil vše a měl by vědět, že je to za to, jak jsme byli slušní a hodní, a že to bylo z lásky k nám >>> protože, koho bůh miluje, toho křížkem navštěvuje …

mosoj

Ne, to ví i malé dítě. Viry stvořil Putin. Trump zabíjí sice také, ale rychle, takže je vlastně lidumil.

aliendrone

Ne nutně. Podle různých náboženství sice stvořil Zemi atd., ale tatarák, co jsem teď sežral jsem stvořil já. :D

Takže odpověď zní: Mohl je stvořit, ale mohl je stvořit i někdo jiný. (popř. něco jiného)

Pokud přijmeš dogmatiku, že je bůh vševědoucí, tak pokud je nestvořil přímo, musel o jejich stvoření nějakou třetí stranou přinejmenším vědět dopředu… ;)

Roman71

Pokud pochopíš, co bylo původním Božím záměrem (Bible – 1.Mojžíšova 1–3.kapitola), dojde ti, že nemoci a smrt součástí plánu nebyly. Nemoci a smrt jsou přímými následky vzpoury proti Boží autoritě. Náš imunitní systém už nefunguje tak, jak byl stvořen. takže už od útlého dětství nejsme plně imunní.

K uvedenému biblickému odkazu: Jediný zákon, který byl na počátku dán Adamovi a Evě, spočíval v tom, že o tom, co je pro člověka správné nebo špatné, rozhoduje Bůh – Dárce života – Původce všeho stvoření. Dal lidem život a má na to absolutní právo. A protože se první lidská dvojice rozhodla (na Satanův popud) být nezávislá na svém Stvořiteli, následky pociťujeme všichni bez výjimky.

Jsme sice ve špatné situaci, ale ne neřešitelné (Jan 3:16–17). Byla nám poskytnuta možnost získat dokonalý život bez nemocí a smrti skrze Ježíšovo Výkupné – Ježíšův dokonalý život za Adamův promarněný.

Otázkou (a svobodnou vůli) je, jak se k tomu lidé postaví?