martinka21

Student Agency – kreditové jízdenky/otevřené jízdenky. Jak si koupit jízdenku?

Ahoj, potřebuju poradit. Jedu poprvé a ještě na dlouhou vzdálenost, že z autobusu bych přestupovala ještě na vlak. Jen nevím jak si koupit jízdenku, píšou na stánkách kreditová jízdenka a otevřená jízdenka, ale v našem městě není to „K“ pro vyzvednutí ( https://jizden­ky.studentagen­cy.cz/web/dule­zite-informace/prodejni-mista.html )takže to mám smůlu? nebo se dá pořídit i jinak, děkuju předem za odpovědi

Doplňuji:
Kreditová jízdenka se musí vyzvednout na prodejním místě, že? ale v našem městě je jen „Autorizovaný prodej jízdenek“. Takže nemám možnost. Jedu dálku Most-Ostrava (bus plus vlak) proto potřebuju mít místenku. Jde, aby mi známí koupili u nich Otevřenou jízdenku a já ji jen použila?

Odpovědi
suaeda

Studentík (SA) dost často používám. Kancelář v našem městě také nemá a tak jsem si pořídil jejich průkazku tzv. „kreditní jízdenku“, kterou si dobíjím z účtu a po přihlášení na stránkách:
https://jizden­ky.studentagen­cy.cz/?1
si objednám jízdu i měsíc dopředu kam potřebuji. Je to levnější než tzv. běžná jízda, nebo „otevřená jízdenka“. Výhodou je, že na kreditní jízdenku může jet i cizí člověk a případně i dva i více cestující najednou. Na internetu se na jeden spoj zabookují 2 i více jízdenek.
Otevřené jízdenky lze koupit v autobuse SA od stevardky, nebo v jejich kancelářích. Postup bookování jízdenky je obdobný jako v předešlém případě. Normální jízdenku s místenkou na SA lze koupit i v předprodejích na autobusových nádražích ale je to asi o něco dražší.
Se studentíkem jsem maximálně spokojen. Sledování filmu, noviny a nějaké to kafčo na cestu je dobré. Bohužel skoro všechny spoje jsou propojeny s Prahou. Mezi ostatními městy jezdí ojediněle.

martinka21

Ale tu „kreditovou jízdenku“ si musím vyzvednout někde na prodejním místě ne? a já bydlím ve městě s označením jen „Autorizovaný prodej jízdenek“ a nemám možnost si jí vyzvednout. Já právě pojedu takovou dálku poprvé (Most-Praha(bus) Praha-Ostrava(vlak) a proto jsem zvolila SA jako nejlepší a nejlevnější cestu,akorát se v tom moc nevyznám.