led

Štrajk Pražskej dopravy.

Počas pobytu v Prahe som sledovala aj dianie okolo pripravovaného štrajku pražskej dopravy. Bolo v tom tak veľa protichodných postojov ak na strane odborárov, aj vedenia dopravných podnikov, aj na strane samotných obyvateľov Prahy.
Otázka: prečo je vlastne ten štrajk? Prosím nie oficiálne blabla.
Doplňuji:
Ďakujem za odpovede, tá roztrieštenosť a neujasnenosť naďalej zotrváva. O tom, že to bude celoštátne, som ani nevedela
Čo človek, to iný názor.
Len dúfam, že aspoň v uvolnení prejazdu záchranným zložkam budú všetci jednotní nenásilní.

Nejlepší odpověď
fcoop

Kdyby to bylo jen „pár blbů z odborů“,bylo by to k smíchu.
Ale mě to tak trochu připomíná únor 48. Aby nebyl zase plnej Staromák a další hovado nehřímalo:„Právě jsem se vrátil z Hradu“!
Vždyť lidé jsou tak strašidelně lehce zmanipulovatelní,až z toho mrazí.
Ti štrébři z odborů jsou zcela jasně spřáhnutí s bolševikem.
Zkuste chvíli poslouchat,co,a jak ti hochštapleři vlastně říkají.
Vládu nebráním – není proč.
Ale zkuste si představit tu bilanci – téměř rozkradenej stát,zbytky „morálky“ v hajzlu a u vesla bolševik,převle­čenej za Sobotku,nebo Paroubka.

Další odpovědi
tom004

Podle mne proto,že se pár blbům z vedení odborů,zachtělo rozhodovat o tom,co vláda může,a co ne.
Doplňuji:
Ad fcoop. Strašná představa,ale někdy mi,bohužel,přijde dost reálná.

Terryle

O to umožnění průjedzu záchranným složkám mám obavy :o/ nejde o to, že by odboráři blokovali zrovna je, ale když nepojede MHD, budou neuvěřitelně zarvaný města lidma, kteří budou muset sednout do aut a jet do práce a škol autem. A když máte v celým městě zácpu a není kam popojet, tak té záchrance neuhnete, ani kdybyste tisíckrát chtěla… :o( o čemž jaksi odboráři taktně mlčí.
Snad se pletu a nebude to tak strašný. Ale jsem fakt ráda, že si můžu dovolit ten den být doma… Je to bezohledný vůči ostatním. Pokud se má něco změnit, musí se stávka dělat jinak – ne z týdne na týden. Informovat co nejširší veřejnost s předstihem a vysvětlit jí, že by se měla zapojit taky a proč je to v jejím zájmu. Takhle se to stejně smete s tím, že to je především pištění nenabaštěných odborářů.

led

Tom004,
tento názor som počula od nespokojných cestujúcich a od podnikateľov. Akoby ste tam boli, máli rovnaké vyjadrenia…