Kepuč

Stojí za ztrátou optimismu a radosti v dospělosti i to, že v ní značně omezujeme cukr?

Už si ani nepamatuju kdy jsem měl chuť na sladký oběd

Nejlepší odpověď
annas

Nikdy jsem to neslyšela, Spíš naopak, že když omezíme bílý cukr, změní se nám nálada, zmizí úzkosti a deprese.

Ale dobré sacharidy tělo potřebuje. "Bez dostatku sacharidů se můžete cítit unaveně, neobvyklé nejsou ani bolesti hlavy, letargie a velmi těžké bývá dokopat se do cvičení.

Sacharidy dodávají tělu energii prostřednictvím trávicího systému, který rozkládá cukry a škroby na jednoduché cukry. Jednoduché cukry jsou potom vstřebány do krevního oběhu, čímž se stanou glukózou neboli krevním cukrem. Slinivka uvolní inzulín v reakci na krevní cukr a společně tak umožní glukóze dostat se do buněk. Glukóza dodává energii na veškeré naše aktivity od pouhého sezení, sledování televize, dýchání anebo cvičení. Zbytek energie si tělo schová do svalů nebo jater pro pozdější využití, nebo ji přemění na tuk."

https://www.wo­manonly.cz/do­bre-sacharidy-a-spatne/

Ale třeba kousek hořké čokolády, nejméně 70%, dodá tělu minerály a další látky, tedy prospívá zdraví., pomáhá produkovat serotonin, hormon štěstí.

Jediné moje sladké, které si pravidelně dávám – 1 čtvereček čokolády denně, Jednou za čas kousek štrůdlu s jablky, cukr žádný, jen hodně skořice.

Další odpovědi
da ny

Nikdy jsem neměla chuť na sladký oběd, zejména posledních 45 let ;)
Za ztrátou optimismu a radosti může stát „blbá nálada“, nedostatek činnosti,
životní náplně. Slabší psychická odolnost.
Moje dospělost je plná optimismu, radosti, tu a tam bolesti :)
Sacharidy jsou i ve zdravé formě, nemusí to být cukr.
Většina mužů, které znám a „prošli kolem mne“ (ve zdravotnictví stovky)
jsou, zejména po 50 „posedlí po sladkém.“ Jiní o to nestojí a vždy měli raději kus masa.
Příjem cukrů se u mne po 4O zvýšil. Když šel někdo pro svačinu/zákusek, nechávala jsem si donést z Koruny nebo Vindobony bramborák či chlebíček.
Nyní nepohrdnu věnečkem, laskonkou, ovocným pohárem apod. Raději však peču doma (vím, co jím). Podle vědců starší člověk omezuje přirozeně příjem bílkovin. I to je individuální.

elkon

Nikdy neztrácím optimismus, ani radost. Život je krátký, proč ho kazit.

Ametyst

Ne, nestojí. Stojí za tím životní zkušenosti .

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.