laruska

Stejný trest za řízení bez ŘP?

Ještě se chci zeptat, zda hrozí stejný trest za řízení bez ŘP – pro toho co ho nikdy neměl a pro toho, kdo dosáhl 12 bodů a byl mu odebrán?

Nejlepší odpověď
standa

Odpověděl jsem v předchozí otázce…

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/rizeni-bez-rp-jaky-hrozi-trest

kropitko

Ne,ten komu byl odebrán,se dopouští maření výkonu rozhodnutí a dopouští se tím trestného činu.

standa

Za 12 bodů není sankce „zákaz činnosti“, ale ´jen´ „zadržení ŘP“, takže následné řízení v době zadržení ŘP není mařením výkonu 🙂

Samozřejmě, že v souvislosti s 12ti body lze vyfasovat i „zákaz činnosti“, ale to by muselo být za ten poslední přestupek (díky kterému řidič obdržel např. 7 bodů a ty se přičetly k dřívejším např. 6 bodům), za který lze řidiči udělit vedle pokuty i zákaz činnosti…, a kdyby v této situaci řidič následně řídil, tak se dopustí terstného činu maření.

kropitko

Díky,tak jsem to špatně pochopila,díky za opravu.