Jaký trest mám čekat za jízdu bez řidičáku, pokud se ještě neřešilo zabavení?

zajímalo by mě jaká je výše pokuty za jízdu bez řidičáku který mi byl zabaven za zbytkový alkohol,ale věc se ještě neprojednávala­.slyšel jsem že se nejedná o maření uředního rozhodnutí ,ale pouze o přestupek. Děkuji

Odpovědi
standa

Pokud vám byl zabaven řidičák za ´zbytkový alkohol´ *) tak jste kromě trestu (pravděpodobně pokuta) dostal i ZÁKAZ ŘÍZENÍ.

No a protože jste tento ´zákaz řízení´ PORUŠIL, tím, že jste řídil, tak jste se dopustil TRESTNÉHO ČINU „maření výkonu úředního rozhodnutí“, na který se novela trestního zákoníku nevztahuje a budete souzen, hrozí vám podmínečný trest + samnozřejmě další zákaz řízení.

*) přestože tento váš skutek (řízené se zbytkovým alkoholem) bude nejspíš přealifikován na nedbalostní jednání a tudíž podle nového trestního zákoníku už se nebude jednat o trestný čin, ale ´jen´ přestupek, stejně i v rámci ´přestupkového řízení´ by byl udělen trest „zákaz řízení“…, který jste následně porušil