Zacheus

Stávalo se za socialismu, že člověk dostal devizový příslib, ale ne výjezdní doložku?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Pche, dokonce se mohlo stát, žes měl jak příslib, tak doložku a na hranicích tě poslali z5! :(

Další odpovědi
led

Stávalo se i to, někdy i jak tady spomíná špión kosmických mimozemských mocností aliendrone, měli všechna povolení ale hranici nepřekročili, mnohým (za těch 40 let) se to opravdu stalo

Kuriózní zážitky byly i při zatajování „nelegálně nabyté“ zahraniční měny, Vzpomínám na jednu příhodu ve vlaku:
Hraniční a celní kontrola ve vlaku, rychlá příprava dokladů, potvrzení možná i od „přátel žehu“, poslední cigaretka a prázdná krabička letí z okna. „Zastavte, zastavte vlak!“ Hraničáři se rychle podívají na uplakanou ženu „co se stalo, proč máme zastavit vlak?“
„Měla jsem tam skrytých 200 západoněmeckých marek, zastavte ten vlak…“
Vlak vesele pokračoval dále k státní hranici…

paul1

Stávalo se to, někdy zaúřadovali závistliví dobráci a telefonátem na pasové to překazili.