autacek

Stane se voda z ovoce, které je zalévané nepitnou vodou, pitná?

Nejlepší odpověď
ivzez

Ovoce se nezalévá (plody se nezalévají).
Úprava vody na pitnou nespočívá v zalévání.

Další odpovědi
Dochy

Záleží čím je ta „nepitná“ (užitková doufám) voda znehodnocena. Ale většinou ano. Prasata (domácí) se obvykle taky přikrmují šlichtou (zbytkama z kuchyně ke kterým by jinak člověk ani nečuchnul) a jaký jsou pak ty jitrničky…

Jde o to, že rostliny si z té vody (a s tou vodou) vezmou to co potřebují pro růst a zpracují to do svého těla. Různé organické zbytky a podobný bordel co mohl v té vodě být si do organismu nezpracované nepustí.

Pokud by ta voda byla „nepitná“ kvůli tomu, že obsahuje nějaké jedy, tak to už by byla jiná, některé z nich by do organismu rostlin proniknou mohli.

da ny

Pitná voda mi teče z vodovodního kohoutku…
Z ovoce mi vytéká/vymačkám lahodnou šťávu nikdy ne pitnu vodu…
😉