Avatar uživatele
Hakunamatata

Stalo se vám někdy, že vás doktor odmítl otestovat na nějakou nemoc s tím, že máte přijít, až ji budete skutečně mít?

Zajímalo by mne, jestli na to mají lékaři právo – odmítnout vyšetřit na vážnou nemoc. Doktor mi řekl, že vyšetření stojí moc peněz, že ho nemůže dělat kde komu, leda bych si ho zaplatila sama za 5000 Kč. Místo toho mi nabízí vyšetření krve, které mám v pořádku každý rok.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, autacek před 3952 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

má pravdu.
testy na tú ktorú chorobu sa vykonávajú na základe podozrenie (príznaky, možné ochorenie pre kontakt s osobou chorou a pod.), že by ste chorobu mať mohla.
Inak je testované možné na vašu žiadosť iba so súhlasom lekára (nemusí to byť váš obvoďák, ale napr. odborník v obore) a bez spoluúčasti poisťovne, teda si ho musíte zaplatiť.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Nestalo.
To z jediného důvodu, že po svém lékaři nevyžaduji vyšetření bez příznaků nemoci jen proto, abych já měl jakousi ‚jistotu‘.
Svému lékaři důvěřuji, on objeví i to, čeho já jsem si nevšiml.
Podle mého mínění je postup tvého lékaře oprávněný a správný.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Každá ordinace a každé zdravotní středisko až po velké kliniky mají rozpočty nákladů schválené zdravotními pojišťovnami. Pokud lékař nechá pacientovi udělat nákladné vyšetření, musí si do dalšího vyúčtování pojišťovně náklady pohlídat, protože při jejich překročení je pojišťovna jednoduše nezaplatí.
Lékař postupuje správně, pokud další příznaky nepotvrzují onemocnění, na něž si přejete vyšetření udělat. Věřte tomu, že váš lékař není nezodpovědný tvor, když šetří rozpočet své lékařské praxe a dělá vše pro to, aby mohl vyšetření žádat u pacientů, kteří je skutečně potřebují. Pochopíte to, až se to potvrdí u vás.
Většina nemocí se dá zjistit právě z rozboru krve. Pokud se ukáže, že máte skutečný problém, potom věřte tomu, že Vám lékař nechá udělat všechna potřebná vyšetření. Případně Vás pošle k odbornému lékaři, který Vám vyšetření nechá provést.
Doplňuji:
Jo, a nestalo se mi to. Nemohu si stěžovat, že by ve mně některý lékař vzbudil dojem, že mne nemá snahu vyšetřit nebo léčit a vyléčit. Vždy lékaře respektuji, žádám po něm vysvětlení toho, čemu nerozumím, a nikdy si nemyslím, že jsem chytřejší než doktor.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

ne nikdy se mi to nestalo dokonce
mě vzali přednostně na Mamograf
bez objednání, prototože již trpím
vážným onemocněním, tak aby
měl lékař jistotu, že je se mnou vše
v pořádku..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Možná by to mělo fungovat jako jestřábí voko, zaplatíš si 5.000 a když ti tu nemoc najdou, tak ti vrátěj peníze na další pokusy.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?barnajka Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek