Matthew

Stalo se někdy v minulosti, … ( více v popisu :)

.. že by výrobce nechtěl dát znát svoji tajnou recepturu nebo přísadu lidem, a pak vyšlo najevo, že to bylo něco „nechutného“ či něco normálně nekonzumovatelného ??? :)

Všichni mají rádi ty KFC kuřata, Mcdonaldy a ani neví co jí. Kdo ví co do toho sypou :D

PS: Otázka se nevztahuje na polské výrobky obsahující jedy, posypovou sůl, potraviny bezlepkové s lepkem, zmrzlinu s chemikáliemi na hubení vší, atd :D

Nejlepší odpověď
ministri

Nechutné přísady z tajných receptů neznám, ale z těch běžných je to například strojně oddělené maso, šelak, dehet a nejrůznější chemikálie, které jsou asi větším problémem než třeba nechutné, byť přírodní látky. Nejpodivnější přísady mají kosmetické výrobky, například mořské zlato, což jsou výkaly velkých mořských savců. Zajímavá také byla koka, která údajně byla součástí původního receptu coca-coly. Také koluje fáma, že přísady do masoxu pocházejí z kafilérií, což se mi zdá jako pochybné tvrzení, ale nevím, neznám.
Doplňuji:
K těm kafilériím, třeba loje na výrobu balzámů na rty a krémy jsou právě z nich.

Další odpovědi
M.

I když v tom není nic nechutného (což je sice málo pravděpodobné, ale přesto), tak výrobce asi málokdy odhalí složení toho, co mu vydělává na „chléb“ :)
Jinak se i tohle stává, bys nevěřil, co všechno je v potravinách. :)

SonsyMite

At zije Kaufland

venkovan

pro ministri.
Do kafilérií se vozí uhynulá zvířata. Do humanitního průmyslu by se nemělo z nioch nic dostat. Pokud se něco vyrábí z loje do kosmetiky, tak ho budou odebírat z jiných zdrojů než z kafilérek.
Popravdě – neumím si představit, že by toto prošlo certifikacemi výrobků.

elektrikář

Pokazit se dá lecos Ve Franciji přidávali do vína nemrznoucí smněs zvyšovalo to množství vylisované šťávy. I Itáliji jedna firma destilovala řezný olej do průmyslu na jedlý Barvivo zmizlo ale zahřátím se uvolnily z barviva jedovaté látky. Dost lidí se otrávilo. V belgiji se dostal motorový olej do výroby granulí pro skot a byl pak zjištěn v mléce Stahoval se i čokoláda z nařeho trhu. Masokostní moučky byly šiřitelem nemoci šílených krav, Vepřové které si přivezla čínská loď a rozprodala do čínských restaurací zavleklo do Anglie nákazu prasečího moru Odpad z restaurací se zkrmoval na jedné farmně odkud se to rozneslo do okolí.