Avatar uživatele
hapiky

Stačilo by ke spokojenému životu jen ta pověstná kapička pokakanýho štěstíčka?

Jak to zpíval kdysi Waldemar M.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Lgee před 872 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Pokakaný štěstíčko přál Ladislav Pešek jako Bůh v chuďasovi se zástupem dětí v pohádce O štěstí, Chuďas měl vždy smůlu, . Dědeček mu ke štěstí pomohl a dotyčnému a jeho rodině se pAK dařilo dobře., i když mu ŠTĚSTÍ chtěl zničit muž, u něhož b yl nucen přespat.

Pokakaný štěstíčko nepřineslo štěStí protivníkovi v uvedené pohádce. protože chtěl štěstí dotyčnému ukrást., takže u tohoto štěStí platí, že když je pokakané, je něčím pošpiněné, znevážené, vzbuzuje závist., ale zřejmě ten šťastný to neřeší, protože bůh dal, bůh vzal.

štěstí je z velké části zasloužené, jindy pomůže příčina. Koupím si los, ten je příčinou toho, že můžu mít štěStí a v hraju, nebo že jsem naletěla třeba reklamě. Nebo na velkou hromadu padá víc.

Štěstí si za peníze nekoupím, ale mohu si udělat radost třeba pěknou knížkou, nebo procházkou v v parku či v lese. Hrát si S pejskem, který je šťaStný spolu se mnou a dává to najevo. Opravdový přítel, i kdyŽ mlčí.

JIndy je štěstí slepé, takže naděluje nejendob rým, ale i zlým, kteří SI štěstí neváží a považujÍ je za samozřejmé.

Řekla bych, že štěstí vidím v tom, že mám kde spát, co jíst. mám rodinu i přátele, jsem reLAtivně zdravá. Takže z toho plyne, že místo pokakanýho štěstí se mně líbí zlatá muška, která potvrzuje, že pocit štěstí, pro kažDého jiný, je k nezaplacení. Toto štěstí zpravidla není ošpinšné, ale třpytí se a rozzáří člověka uvnitř,

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Někomu ano, někomu ne.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Myslím, že trochu štěstí by mi stačilo. Na štěstí totiž moc nespoléhám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xiperio

Říká se , že štěstí přeje připraveným.
Ale co je štěstí?
Bohatství, zdraví, spokojené vztahy?
Kolik slavných lidí toto všechno mělo a jak skočili?
Na drogách, sebevraždy atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Mně ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Ty jsi nespokojený? Máš nohy, ruce, oči? Podívej se na slepé, hluché a tělesně postižené a srovnej s tím, jak si žiješ ty.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Viktorie II.

Kapička od slona by stačila.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek