hapiky

Stačilo by ke spokojenému životu jen ta pověstná kapička pokakanýho štěstíčka?

Jak to zpíval kdysi Waldemar M.

Nejlepší odpověď
annas

Pokakaný štěstíčko přál Ladislav Pešek jako Bůh v chuďasovi se zástupem dětí v pohádce O štěstí, Chuďas měl vždy smůlu, . Dědeček mu ke štěstí pomohl a dotyčnému a jeho rodině se pAK dařilo dobře., i když mu ŠTĚSTÍ chtěl zničit muž, u něhož b yl nucen přespat.

Pokakaný štěstíčko nepřineslo štěStí protivníkovi v uvedené pohádce. protože chtěl štěstí dotyčnému ukrást., takže u tohoto štěStí platí, že když je pokakané, je něčím pošpiněné, znevážené, vzbuzuje závist., ale zřejmě ten šťastný to neřeší, protože bůh dal, bůh vzal.

štěstí je z velké části zasloužené, jindy pomůže příčina. Koupím si los, ten je příčinou toho, že můžu mít štěStí a v hraju, nebo že jsem naletěla třeba reklamě. Nebo na velkou hromadu padá víc.

Štěstí si za peníze nekoupím, ale mohu si udělat radost třeba pěknou knížkou, nebo procházkou v v parku či v lese. Hrát si S pejskem, který je šťaStný spolu se mnou a dává to najevo. Opravdový přítel, i kdyŽ mlčí.

JIndy je štěstí slepé, takže naděluje nejendob rým, ale i zlým, kteří SI štěstí neváží a považujÍ je za samozřejmé.

Řekla bych, že štěstí vidím v tom, že mám kde spát, co jíst. mám rodinu i přátele, jsem reLAtivně zdravá. Takže z toho plyne, že místo pokakanýho štěstí se mně líbí zlatá muška, která potvrzuje, že pocit štěstí, pro kažDého jiný, je k nezaplacení. Toto štěstí zpravidla není ošpinšné, ale třpytí se a rozzáří člověka uvnitř,

Další odpovědi
Drap

Někomu ano, někomu ne.

Rokio

Myslím, že trochu štěstí by mi stačilo. Na štěstí totiž moc nespoléhám.

xiperio

Říká se , že štěstí přeje připraveným.
Ale co je štěstí?
Bohatství, zdraví, spokojené vztahy?
Kolik slavných lidí toto všechno mělo a jak skočili?
Na drogách, sebevraždy atd.

paul1

Mně ano.

Kelt

Ty jsi nespokojený? Máš nohy, ruce, oči? Podívej se na slepé, hluché a tělesně postižené a srovnej s tím, jak si žiješ ty.

Viktorie II.

Kapička od slona by stačila.